Real Madrid's Luka Modric runs on the pitch during a Spanish La Liga soccer match between Granada FC and Real Madrid at Los Carmanes stadium in Granada, Spain, Saturday, May 11, 2024. (AP Photo/Fermin Rodriguez)
Luka Modrić (Foto: Beta/AP Photo/Fermin Rodriguez)

Real nekako preživeo Galiciju, veliki Luka Modrić oborio rekord star 58 godina

Real Madrid je opravdao ulogu favorita na gostovanju u Galiciji protiv Selte (2:1), ali će utakmica 10. kola ostati upamćena kao istorijska za Luku Modrića, koji je sa 39 godina i 40 dana postao najstariji fudbaler u istoriji “kraljevskog kluba”.

Dosadašnji rekord star čak 58 godina držao je veliki Ferenc Puškaš koji je 1966. u Kupu protiv Betisa nastupio sa 39 godina i 36 dana.

Modrić je ovim rekordom dodatno učvrstio status legende madridskog velikana. U Real je došao 2012. godine i od tada osvojio 27 titula u belom dresu, što ga čini najodlikovanijim igračem u istoriji kluba. Najvredniji trofeji su šest Liga šampiona i četiri titule prvaka Španije.

Real je slabo ušao u utakmicu, a Selta imala čist gol u prvom poluvremenu, samo što je Viliot Svedberg promašio ceo gol kada je izašao pred Кurtou. Ipak, Real je poveo u 20. minutu golom Кilijana Mbapea. Bio je to maestralan potez, udarac sa 18 metara posle kojeg je lopta otišla pored stative Seltinog gola.

Domaćini su igrali dobro i izjednačili u 51. minutu, kada je Svedberg pogodio za 1:1. Ovoga puta precizan je bio 20-godišnji švedski krilni fudbaler, a Oskar Mingeza, nekadašnji igrač Barselone, centrirao mu je sa desne strane idealno “na tacnu”.

Real je do pobede došao u 66. minutu kada je Modrić, koji je ušao samo tri minuta ranije u igru, proigrao Vinisijusa, koji je pogodio za 2:1. Brazilac je utrčao u prazan prostor, a kapiten Hrvatske mu pravovremeno poslao pas i stvorio čistu situaciju za gol.

Sjajnu priliku u trećem minutu nadoknade propustio je Anastasios Duvikas, koji je promašio iz slične pozicije kao što je Svedberg pogodio, takođe posle centaršuta sa desne strane. Real se ovom pobedom izjednačio sa Barselonom, koja je na vrhu tabele i igra u nedelju.