Kilijan Mbape, Real Madrid - Borusija Dortmund; Foto: Beta/AP/Manu Fernandez

Real od 0:2 do 5:2 u reprizi finala LŠ – Vinisijus ide po “Zlatnu loptu”! Juve nokautiran u Torinu – Vlahović se “izgubio”

U Madridu smo ove večeri gledali reprizu finala Lige šampiona iz prethodne sezone u kom su se sastali šampionski Real i Borusija Dortmund. I tada na “Vembliju” u Londonu i sada na “Santjago Bernabeu” pobednik je bio isti, a i heroj takođe – Vinisijus Žunior je ponovo nokautirao “milionere”, ovog puta sa dva gola u ukupnoj pobedi rezultatom 5:2 (0:2).

Čak dva gola prednosti je bundesligaš imao posle 34 minuta, i to tako što je u razmaku od pet minuta dao dva gola “kraljevskom klubu”. Prvo je Donijel Malen doveo goste u prednost, da bi ubrzo i Džejmi Gitens duplirao vođstvo za potpuni šok u prestonici Španije.

Ipak, Real je puno puta bio neuništiv, pa je tako bilo i ove večeri. U nastavku susreta smo videli potpuno drugačiji pristup koji je doneo, ne dva, ne tri, pa ni četiri, nego pet golova za potpuni preokret.

Najpre je na isteku sat vremena zaostatak smanjio Ridiger, da bi samo tri minuta kasnije Vinisijus postigao prvi od svoja tri gola. Njegov šou je tek usledio.

Real je promašivao šanse, u jednoj situaciji pogodio dve prečke u razmaku od tri sekunde, ali nije se predavao. Borusija je iz minuta u minut padala, a Madriđani igrali kao u transu. I onda smo dobili rasplet od 83. minuta.

Tada je Lukas Vaskes prelomio meč golom za 3:2, a ponovo tri minuta kasnije sevnula je kontra Vinisijusa Žuniora koji je izneo loptu bezmalo 80 metara, niko ga nije uhvatio i zakucao je u mrežu za 4:2.

Ni tu nije bio kraj, već je Brazilac u 93. minutu kompletirao svoj het-trik čime je pravi način najavio ono o čemu se već danima priča – da će naredne sedmice dobiti svoju prvu “Zlatnu loptu”.

Šamarčina Juventusu u svojoj kući

Fudbaleri Juventusa su poraženi od Štutgarta u 3. kolu Lige šampiona rezultatom 1:0 (0:0). Moglo bi se reći da su Nemci vratili “staroj dami” sa kamatom ono što je dobila u prethodnoj rundi na gostovanju Lajpcigu (3:2). S tim da, za razliku od tog susreta, ove večeri Dušana Vlahovića nije bilo “ni na mapi”.

Srpski reprezentativac je bio starter i u igri do 68. minuta, kada ga je zamenilo crnogorsko čudo od deteta Vasilije Adžić, ali je bio potpuno van utakmice i bez ikakve šanse za gol. Adžiću je, pak, ovo bio debi u Ligi šampiona, mada ga neće pamtiti po najboljem.

“Popularne” Švabe su potpuno nadigrale crno-bele u Torinu i pravo je čudo kako pre nadoknade vremena nisu došli do gola. Juve je preživljavao 24 udarca ka svom golu, bio u potpunoj pasivi, a udarci koje je Štutgart nanosio su na kraju, ipak, došli na naplatu.

Posle silnih promašenih šansi, nemački tim je u 84. minutu došao do penala koji je skrivio Danilo. Svojom nespretnom reakcijom je dobio drugi žuti karton u razmaku od tri minuta i ostavio saigrače na cedilu. Iako je Matija Perin odbranio udarac Miloa sa 11 metara, brojčanu prednost gosti su ipak iskoristili u 92. minutu.

Tada je Ture sjajno prošao kroz odbranu Juventusa, prevario Kalulua i Kambijasa, te zakucao loptu u mrežu za veliko slavlje Štutgarta. I, mora se priznati, zaslužen trijumf ekipe koju predvodi Sebastijan Henes.

Mršavi “minimalac” Arsenala

Fudbaleri Arsenala pobedili su na “Emiratima” u Londonu Šahtjor iz Donjecka rezultatom 1:0, u trećem kolu Lige šampiona. Iako je engleski tim imao dosta šansi pored tog jednog gola, nije ih koristio na različite načine.

Na kraju je meč rešen autogolom, i to je pripisan golmanu Šahtjora Dmitru Rizniku. Igrao se 29. minut kada smo videli taj odlučujući momenat.

Vezista Arsenala Leandro Trosar promašio je penal u 77. minutu, pa su “tobdžije” ostale samo na tom jednom ispaljenom “đuletu”, zbog čega je sigurno oborio mnoge kladioce na tiketima.

“Birmingemska banda” se ne šali

Aston Vila je na svom terenu u Birmingemu pobedila Bolonju rezultatom 2:0. I, verovali ili ne, zauzima prvo mesto na tabeli Lige šampiona! Ima maksimalnih devet bodova, dok je Bolonja tek 28. sa samo jednim bodom.

Prednost Aston Vili doneo je Džon Makgin golom u 55. minutu, naplativši ofanzivnu igru tima Unaija Emerija. Konačan rezultat postavio je Džon Duran pogotkom u 64. minutu.

Laka “dvojka” Sportinga

Sporting iz Lisabona je na gostujućem terenu u Klagenfurtu pobedio Šturm Grac sa 2:0. Prednost Sportingu doneo je Nuno Santoš golom u 23. minutu, a konačan rezultat postavio je Viktor Đekereš pogotkom u 53. minutu.

Sporting je treći sa sedam bodova, dok Šturm Grac zauzima 32. mesto bez osvojenog boda.