Real Barsa Juventus
Vinisijus Žunior, Foto: Beta/AP Photo/Jose Breton

Real “petardirao” Valensiju, ali džabe kad i Đirona gazi kao lokomotiva: Gol Vinisujusa u padu grudima je remek-delo

Šepuri se Đirona sa prvog mesta na tabeli La Lige i dva boda više od Real Madrida posle pobeda obe ekipe u 13. kolu.

Real se iskalio na Valensiji

Bio je nekada veliki derbi Primere duel između Real Madrida i Valensije, ali od tada je prošlo više od dve decenije. Sad je situacija između dva kluba dijametralno suprotna i to smo videli na “Santjago Bernabeu” ove večeri – 5:1.

Bes zbog neuspeha pre nedelju dana protiv Rajo Valjekana i gubitak bodova, sada su izabranici Karla Anćelotija iskalili na “slepim miševima”. Već u 3. minutu je fenomenalnim šutem Dani Karvahal doneo vođstvo.

Majstoriju Vinisijusa Žuniora pred samo poluvreme kada se na centaršut bacio unapred i grudima, u padu, poslao loptu u mrežu za 2:0. Isti igrač je na početku drugog dela igre pogodio šutem sa ivice kaznenog prostora.

Potpuni potom gostiju je najavio Rodrigo koji je presekao dodavanje golmana, uzeo loptu i lako ga matirao za 4:0. Isti igrač je u 84. minutu postigao novi gol, a konačan rezultat i utešni pogodak za Valensiju je dao Duro.

Đirona preokretom za petu pobedu u nizu

Ne zaustavlja se najveće osveženje i iznenađenje u “ligama petica”. Đirona je posle jedinog poraza u sezoni (od Reala) opet ušla u seriju i nanizala 5 trijumfa. I ponovo je katalonski tim do nova tri boda došao preokretom, ovog puta protiv Rajo Valjekana 2:1.

Alvaro Garsija je u 5. minutu zatresao mrežu gostiju iz Katalonije i mnogi su tada pomislili da bi u Madridu mogao da bude kraj nepobedivosti. Ali tako nisu mislili igrači Đirone. Do poluvremena su izjednačili preko Dovbika. Bio je to njegov sedmi gol ove sezone u La Ligi.

Potpuni preokret je doneo Savio u drugom poluvremenu.

Kvote za utakmice La Lige koje se igraju u nedelju, pogledajte OVDE.