Real ponizio Barsu u Rijadu: Vinisijusov het-trik za istoriju, trofej i pune džepove (VIDEO)

Real Madrid je ponizio Barselonu u finalu Superkupa Španije u Rijadu gde je slavio sa 4:1 i stigao do prvog trofeja u sezoni. Madriđani ne samo što su se dočepali prvog velikog pehara, već će i podeliti četiri miliona evra, koliko ima je obećao predsednik Florentino Perez kao premiju za pobedu u “el klasiku”.

Svakome od igrača i članova stručnog štaba pripašće konkretno po 150.000 evra, a za tu činjenicu fudbaleri Reala treba da zahvale Vinisijusu Žunioru koji je izveo nešto što se nije dogodilo skoro 30 godina u najvećem derbiju španskog fudbala.

Real je na poluvremenu imao dva ga prednosti, vodio je sa 3:1, a sva tri pogotka postigao je jedan čovek.

Vinisijus Žunior kao da je igrao sam protiv Katalonaca, pa je prvi gol dao u sedmom minutu na fenomenalno dodavanje Belingema, drugi u 10. posle asistencije Rodriga i treći iz penala u 39. minutu. Jedini pogodak za Barselonu dao je Robert Levandovski u 33.

Vinisijusov het-trik je istorijski. Postao je tek peti igrač u istoriji jednog od najvećih svetskih derbija koji je uspeo da postigne tri gola u prvom poluvremenu “el klasika”. Pre njega to su uspeli samo Samitier (Barselona) 1926, Barinaga (Real) 1943, Naro (Real) 1951. i Ivan Zamorano (Real) 1995.

Vinisijus je tako postao prvi strelac het-trika u prvom poluvremenu “el klasiku” u 21. veku pa je zato na kraju dobio trofej za najboljeg igrača utakmice.

Pobedu Reala u nastavku je potvrdio Rodrigo u 64. minutu, a sve je bilo gotovo u 71. kada je štoper Barselone Arauho dobio drugi žuti karton, što je bio definitivan kraj nade za Katalonce da mogu da naprave neko čudo u ovom finalu.

Madriđani su osvojili 13. Superkup u istoriji i sada imaju samo jedan manje od Barselone.