Džud Belingem
Džud Belingem; Foto: Beta/AP/Manu Fernandez

Real razbio najveće iznenađenje La Lige i “čekirao” titulu: Ali, i izgubio najboljeg igrača?

Real Madrid je pobedio na svom terenu Đironu 4:0, u utakmici 24. kola španske lige i učvrstio se na prvom mestu na tabeli.pobedili su na svom terenu Đironu 4:0, u utakmici 24. kola španske lige i učvrstili se na prvom mestu na tabeli. Faktički, ako ne bude neke vanvremenske senzacije posle ovako ubedljive pobede, “kraljevski klub” će osvojiti titulu.

Jer, sada na čelu tabele ima 61 bod, čak pet više od Đirone, koja je u poslednje dve utakmice bez pobede i ima šest bodova više i utakmicu više od trećeplasirane Barselone.

Ove večeri na stadionu “Santjago Bernabeu” dvostruki strelac bio je Džud Belingem. Englez je postizao golove u 35. i 54. minutu. Osim njega, pogotke su još davali Brazilci – Vinisijus Žunior je sve započeo u šestom minutu, a završio Rodrigo u 64.

Hoselu je u 90. minutu imao priliku za “petardu”, ali je promašio jedanaesterac. Odnosno, pogodio je stativu. Ali, na kraju svega – da li bi, parakdoksalno, pobeda vredna titule mogla biti “Pirova” za Real Madrid?

Naime, Džud Belingem je u drugom poluvremenu tražio da napusti teren zbog povrede levog stopala. Čini se da je izvrnuo zglob i da ga je nagazio fudbaler Đirone Pablo Tore.

Njegov izostanak iz tima u narednom periodu mogao bi biti veliki udarac za tim Karla Ančelotija. Posebno jer je već iza ugla, u utorak od 21.00, gostovanje Lajpcigu u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.