Real Barsa Juventus
Vinisijus Žunior (Foto: Beta/AP Photo/Jose Breton)

Real se provukao na Kanarskim ostrvima: Rezervista spasio Madriđane u 84. minutu

Real Madrid je posle preokreta savladao u gostima Las Palmas sa 2:1 u duelu 22. kola španske La Lige.

Domaći tim poveo je golom Havija Munjoza u 53. minutu, ali je Vinisijus Žunior izjednačio 12 minuta kasnije. Za Brazilca to je bio šesti gol u sezoni, a drugi na poslednja dva meča.

Šest minuta pre kraja, rezervista Orelijen Čuameni je postigao pobedonosni gol na asistenciju Krosa iz kornera.

Real je ovaj meč odigrao znatno oslabljen pošto u timu nisu bili: Kurtoa, Alaba, Belingem i Militao.

Ovom pobedom madridski velikan je pretekao Đironu na prvom mestu, dva tima imaju identičan broj odigranih mečeva (21), ali Kraljevski klub ima dva boda više.