Anton Lunjin Mančester siti

Realu penal rulet, opet je Ukrajinac doneo sreću Don Karlu u Ligi šampiona! Kejn i Bajern i dalje u borbi za ušati trofej (VIDEO)

Bajern je treći polufinalista Lige šampiona, posle minimalne, ali dovoljne pobede od 1:0 nad Arsenalom na Alijanc areni. Na drugoj utakmici, između Mančester sitija i Real Madrida, igraju se produžeci.

Bajern – Arsenal

Iako je delovalo da će taktiziranje i povremena dekoncentracija napadača s obe strane dovesti do produžetaka, zbog onih 2:2 iz Londona, u 63. minutu je dugo trajao jedan Bajernov napad, koji se završio i pogotkom.

Naposletku je Rafael Gereiro centrirao, a Jozua Kimih se najbolje snašao u kaznenom prostoru Tobdžija.

Pokazao je Arsenal, još jednom, da nije još uvek postao ekipa za velika dela, i da joj je definitivno potreban jedan klasičan napadač, devetka, starog kova.

Baš onakav kakav je Hari Kejn, koji možda nije postigao gol večeras (dovoljno ih je u karijeri dao Arsenalu, verujte), ali je davao potrebnu dubinu svojoj ekipi, koja pogodak i jeste postigla tako što je s ogromnim brojem igrača ušla u peterac.

Znao je tim Tomasa Tuhela da sačuva prednost tih 30 minuta, pa je stoga postao drugi nemački tim u polufinalu.

Inače, pošto je sinoć Borusija pobedila Atletiko, još uvek je moguće da se ponovi istorijsko finale iz 2013. godine, kada je junak čuvene utakmice bio Arjen Roben.

Mančester siti – Real Madrid

U drugom polufinalu ove večeri gledali smo produžetke, pošto su Siti i Real odigrali 1:1 posle 90 minuta.

Jedini gol u prvom delu utakmice postigao je Brazilac Rodrigo u 12. minutu.

Vinisijus je prošao po desnoj strani, ubacio je za Rodriga. Brazilac je šutirao, Ederson mu odbranio prvi šut, ali ne i drugi. Mora se reći da je Kajl Voker, junak prošlogodišnje pobede protiv Reala, kada je zaustavio Vinisijusa, sada bio loše postavljen, te i krivac za ovaj pogodak.

Međutim, iako se Real odlično branio pod vođstvom kapitena Naća, na kraju je ipak poklekao.

Igrao se 76. minut kada nas je Kevin de Brujne podsetio koliko je falio Sitiju u prvom meču u Madridu zbog bolesti.

Pristupilo se produžecima, u kojima se Real branio “murinjovski”, parkirao je autobus ispred Lunjina, pa su tako izabranici Karla Anćelotija izdržali i dočekali penale.

Svakako, kada se izvode penali, a kada vidimo Anćelotija kao trenera ekipa koja u njima učestvuje, prirodno je da se prisetimo nekih legendarnih penal serija koje su njegove ekipe rešavale u svoju korist. Primera radi, one u finalu Lige šampiona 2003. između Milana i Juvea, kada je Ševčenko doneo trijumf njegovom timu.

I ove večeri, Ukrajinac je mogao da bude heroj Madriđana. Golmani Lunjin i Ederson dobili su svojih “pet minuta slave”.

U prve dve serije, po jedan promašaj na obe strane, da bi onda promašio Kovačić, a pogodio Vaskez. Real je poveo 2:1, izjednačio je Fil Foden, pa je na 3:2 za Madriđane precizan bio kapiten Naćo. Sav pritisak ovog sveta bio je na golmanu Edersonu, koji je uspeo da savlada Lunjina u poslednjoj penal seriji, ali je Ridiger pogodio za Real i odveo ga u polufinale Lige šampiona.

I tako je opet jedan Ukrajinac doneo Anćelotiju veliku sreću posle penal serije, kao pomenuti Ševčenko pre 21 godinu. Siti neće braniti titulu u Ligi šampiona!