Partizanovci Crnu Goru

Partizanovci dali poslednja četiri gola za Crnu Goru

Ove kvalifikacije su zaista nešto posebno za Crnu Goru, koja je u Beogradu na poluvreme otišla sa 1:1. Poslednja četiri gola u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo za Crnu Goru dali su partizanovci.

Počelo je sa pogotkom Stefana Savića protiv Litvanije u 89. minutu. Nastavilo se protiv Bugarske u Podgorici. Tada je Stefan Savić pogodio u 45+1. A pobedu je potpisao Stevan Jovetić golom u šestom minutu nadoknade.

Meč u Beogradu i ponovo gol iz ovog tandema. Ovaj put Jovetić u 36. minutu. Napadač Olimpijakosa je i najbolji strelac u istoriji Crne Gore. Gol u Beogradu bio je 33. u dresu “hrabrih sokola”. Član je reprezentacije već punih 16 godina. U karijeri je pored Partizana igrao još za Fiorentinu, Mančester siti, Inter, Sevilju, Monako, Hertu i od ovoga leta – Olimpijakos.

Videćmo kako će se odvijati drugo poluvreme. Možda ne bi bilo loše da bivši partizanovci za Crnu Goru uspore malo, a mogu da prorade još neki pored Aleksandra Mitrovića kod nas. Podsetimo, pobeda je Srbiji neophodna za plasman na Evropsko prvenstvo nakon dva poraza u duelima sa Mađarskom. Crnogorcima i remi igra jer imaju meč manje od domaćina.

Ukoliko Srbija slavi do kraja, biće joj za teoriju potreban još jedan bod protiv Bugara u Leskovcu, dok Crnogorci moraju da sve da pobede i da se nadaju trijumfu Bugara protiv nas.