Obala Slonovače

Polufinale Afričkog kupa nacija. “Leopard” kvari slonovski marš, Južna Afrika bi da iznenadi Nigeriju

Polufinale Afričkog kupa nacija na programu je u sredu, a domaćini iz Obale Slonovače žele da nastave trku ka tituli protiv DR Konga.

„Slonovi” su otpustili selektora Žan Luja Gasea nakon što su izgubili poslednju utakmicu u grupi rezultatom 0:4 od Ekvatorijalne Gvineje. I pored tog poraza, ugurali su se u doigravanje. Tamo ih je privremeni trener Emerse Fae doveo do pobede posle penala nad šampionom Senegalom.

To nije bilo ništa u poređenju sa dramom njihove četvrtfinalne pobede nad Malijem. Tada je izjednačio Simon Adringra u 90. minutu pre nego što je Umar Dijakite u 120+2 minutu postigao gol za domaćina i prolaz među četiri najbolja tima Afrike.

Sada se suočavaju sa DR Kongom, ekipom koja je pred šampionat bila među autsajderima. Kako su se samo svi opekli na njih…

„Leopardi” su remizirali sve tri utakmice u grupi pre nego što su izbacili Egipat na penale, a potom su u četvrtfinalu izbacili Gvineju.

– Voleo bih da DR Kongo osvoji. Ako su uspeli da pobede Gvineju, mogu oni skroz do kraja – rekao nam je Aldo Kalulu, momak koji igra za Partizan i ima upisana četiri meča za „leoparde”.

Sa njim se ne slaže momak iz Obale Slonovače Jakuba Silue, koji igra za Mladost iz Lučana. Na Kipru nam je poručio:

– Moja zemlja će biti prvak – kratko i jasno za SOCCER magazin i portal je kazao snažni fudbaler Lučanaca.

Domaćini će ostati bez Umara Dijakitea (skidao dres i zaradio drugi žuti) i Odilona Kosounua nakon što su isključeni protiv Malija.

Vili Boli će najverovatnije zameniti Kosunua u odbrani, dok bi Sebastijen Ale možda mogao da zaigra posle povrede skočnog zgloba.

Viktor Osimen

OSIMEN ĆE ZAIGRATI, JUŽNA AFRIKA NEMA ŠTA DA IZGUBI

Nigerija i Južna Afrika takođe odlučuju o putniku u finale. Obe selekcije su bile sjajne tokom turnira, posebno se to odnosi na odbrane dve reprezentacije. Zanimljivo je da su mnogi otpisali Južnu Afriku, govoreći da nema šta da traži na ovom turniru i da su dugo bez kvalitetnih igrača… I kada je ceo svet bio protiv, momci iz Južne Afrike su zadivili planetu.

Izbacili su Maroko u osmini finala, potom i posle penala Zelenortska Ostrva…  Jedini poraz na turniru bio im je od Malija u grupnoj fazi.

Nigerija je protiv Kameruna dobila krila (2:0), pa je potom u četvrtfinalu bila bolja i od Angole (1:0).

Svi se u Nigeriji nadaju da će Viktor Osimen posle povreede protiv Angole moći da igra i pored lakše povrede. Na drugoj strani, Hugo Bros se oslanja na zadnju liniju u kojoj su sve igrači Mamelodija. Videćemo hoće li naći rešenje i da postigne gol.

Igrali su 2019. na ovom takmičenju u četvrtfinalu, a tada je Vilijam Trost-Ekong u 89. minutu dao pobedonosni gol za Nigerijce.

Sve kvote za ove mečeve možete videti klikom OVDE.