Filip Mladenović se umalo potukao sa saigračem, Printscreen: Twitter/@tamibi5

Reprezentativac Srbije nasrnuo na saigrača usred utakmice: Sprečena tuča u Panatinaikosu

Reprezentativac Srbije Filip Mladenović umalo se potukao sa saigračem Vilijanom Araom tokom utakmice Panatinaikosa i Panseirakosa u Superligi Grčke.

Neobična situacija i sukob saigrača usred utakmice koji je bio na ivici tuče dogodio se pri kraju prvog poluvremena. Mladenović se spremao da izvede slobodan udarac i dogovarao se s jednim saigračem oko toga. U tom momentu je iz pozadine dotrčao Brazilac.

On je očigledno imao neku drugu ideju ili je hteo da on bude izvođač što se nikako nije dopalo iskusnom beku. Mladenović mu je najpre pokazao da se vrati na svoju poziciju, ali kako ovaj nije odustajao došlo je do unošenja u lice.

Jasno je bilo da su spremni da se potuku i da je situacija na ivici da eskalira, a Srbin je čak krenuo ka njemu. Umešali su se ostali igrači i sudija koji su ih razdvajali. Mladenović je čak u jednom trenutku pokazao rukom da će se obračunati na poluvremenu u svlačionici.

Trener Srbin ih obojicu kaznio

Za to su i dobili priliku, pošto ih je trener, takođe Srbin, Ivan Jovanović obojicu ostavio u svlačionici.

– Dešava se to u fudbalu, ali nama to nije potrebno u meču gde je rezultat 3:0. Imamo te dečije bolesti i timski ćemo ih eliminisati po svaku cenu. Ne znam odakle nervoza. Zbog toga su ostali u svlačionici. Nisu bila samo njih dvojica, i drugi su mogli da ostanu u svlačionici. To je nešto što narušava imidž tima. Čudno je da je bio rezultat 3:0. Radićemo na tome da se ovako nešto ne ponovi u budućnosti – rekao je Jovanović posle meča.
Da stvar bude gora PAO je već imao ubedljivu prednost, a uz to ekipi ide odlično i prva je na tabeli.

Danas se u Atini igra i još jedan veliki derbi između AEK-a i PAOK-a, a kvote za taj meč pogledajte OVDE.