Printscreen: X/@bancadapt

Reprezentativni golman kiksirao tri puta za 12 minuta: Izbacili ga iz igre, pa preokrenuli meč

Lude scene viđene su na meču portugalske druge lige. U prvom kolu nižeg ranga golman Penafiela kiksirao je za 12 minuta tri puta, te primio i tri gola, potom je zamenjen, dok je njegova ekipa uspela da preokrene.

Naime, u prvom kolu drugog ranga nacionalnog šampionata ove zemlje Penafiel je posle velikog preokreta slavio pobedu protiv Oliverensea sa 4:3. Ne bi bilo mnogo čudno da isključivi krivac za tri gola u mreži domaćina nije bio golman.

Manuel Balde, čuvar mreže Penafiela, po lošem će pamtiti prvi meč u sezoni 2024/25. Početak utakmice bio je tragičan po njega, Balde je napravio tri greške, koje su direktno uticale na to da njegova ekipa primi tri gola.

I to u trećem, šestom i devetom minutu. Treneru Penaflela nije preostalo ništa drugo nego da nesrećnog Baldea zameni, dogodilo se to u 12. minutu. I tada je počeo preporod njegovog tima, koji je do 71. minuta kompletirao preokret.

Balde ima sasvim solidnu karijeru, prošle sezone proglašen je za najboljeg mladog igrača, a ima i sedam nastupa za reprezentaciju Gvineje Bisao. Prošao je omladinsku školu Benfike, a tokom karijere nosio je dresove portugalskih timova Avesa i Vizele. Od 2023. godine član je Penafiela.