Karim Benzema je dao i gol i autogol, Printscreen: Twitter/@SeydinaOfficial

Retko kome je ovo uspelo: Benzema glavom tresao i protivničku i svoju mrežu (VIDEO)

Karim Benzema je pogađao i protivničku i svoju mrežu glavom, te je tako postavio i konačan rezultat derbija Saudijske Pro lige između Al Tavuna i Al Itihada 1:1.

Francuski napadač je učinio nešto čime mogu da se pohvale retki igrači, a to je da na jednoj utakmici postignu i gol i autogol. Posebno je zanimljivo što je to učinio na isti način.

Najpre je u 22. minutu doneo vođstvo aktuelnim šampionima, da bi samo 4 minuta kasnije posle kornera ponovo glavom savladao sopstvenog golmana.

Al Tavun je nastavio sa odličnim rezultatima ove sezone i zasluženo zauzima drugu poziciju. Sačuvao je niz nepobedivosti, pošto je prethodno imao 3 uzastopne pobede.

S druge strane, ovo je još jedan kiks branilaca titule koji uz meč više zaostaju 3 boda za vodećim Al Hilalom. Uz to bi mogli da padnu i na 5. mesto u slučaju da trijumfe u ovom kolu ostvare Al Nasr i Al Ahli.

Al Hilal, naših Aleksandra Mitrovića i Sergeja Milinkovića Savića, ima priliku da pobedom nad Al Kalidžom pobegne još više. Kvote za taj meč pogledajte OVDE.