Nenad Lalatović Spartak; Foto: MN Press

Revija penala u Bačkoj Topoli pripala Lučancima: Lalatović slavio protiv evropskog TSC-a

Ekipa Mladosti iz Lučana slavila je na gostovanju ekipi TSC-a u Bačkoj Topoli sa 2:1. Meč su obeležili jedanaesterci, viđeno je tri šuta sa bele tačke, i jedan crveni karton.

Najnoviji tim Nenada Lalatovića u Superligi dobro je započeo sezonu, a Lučanci posle sedam kola zauzimaju visoko treće mesto sa 13 bodova (4-1-2). Njihov današnji protivnik i tim koji će se takmičiti u Ligi konferencije u ligi Srbije posle šest mečeva ima samo sedam bodova.

Prvi gol na meču viđen je u mreži gostiju, kada je šut sa 11 metara uspešno realizovao u gol Đakovac u 7. minutu. Iako nije delovalo tako ispostaviće se da je rani gol TSC-a zapravo i poslednji koji će oni postići na ovoj utakmici.

Drugi i treći gol postigli su igrači Mladosti, a oba su viđena u prvom delu igre. U 29. još jedan penal, ovog puta Pejović je poravnjao na 1:1, a 12. minuta kasnije Ćirić donosi Lučancima prednost za 2:1.

Crveni karton u dresu Mladosti, sudija je pokazao Cvetinoviću zbog prekršaja u šesnaestercu. Arbitar je još jednom, treći put na meču, pokazao na belu tačku. Ovog puta lopte se latio Marko Lazetić, a njegov šut je odbranio golman Mladosti, Saša Stamenković.

Do kraja meča TSC je imao ozbiljnije napade, ali su se igrači Mladosti odbranili i upisali četvrti trijumf u ranoj fazi sezone. Jovan Damjanović novi strateg TSC-a tako je debitovao na klupi evropske ekipe porazom, on je došao na mesto Deana Klafurića posle poraza od 5:1 od Makabija iz Tel Aviva.