Dejan Joveljić slavi gol protiv Minesote, Printscreen: X/@MLS

Revolveraš Joveljić lak na obaraču: Iz prvog kontakta s loptom dao sedmi gol u sezoni

Briljira Dejan Joveljić od početka nove sezone MLS-a, spreman da se iskupi za sve propušteno u prethodnoj. Srpski napadač je postigao tokom prethodne noći novi pogodak, svoj sedmi u sezoni na 11 mečeva.

Za postizanje gola bio mu je potreban samo jedan kontakt sa loptom. U igru je ušao u 59 minutu, a manje od 120 sekundi kasnije je zatresao mrežu na asistenciju Peka.

Srbin je pokrenuo preokret svoje ekipe pošto je izjednačio na 1:1 posle gola Hlongvanea. Fagundez je 7 minuta kasnije postigao drugi gol za ekipu Los Anđelesa, da bi Arijaga izjednačio u 80.

Los Anđeles Galaksi je odigrao na kraju nerešeno u Mineapolisu 2:2.

Nema sumnje da bivši napadač Crvene zvezde šalje jaku poruku selektoru Draganu Stojkoviću uoči spiska igrača za EURO. Na slatkim je mukama Piksi kad je izbor napadača u pitanju. Konkurencija je paklena, pogotovo što su raspucani Mitrović, Vlahović, Jović, Birmančević. Petar Ratkov je možda u najslabijoj formi.