Roma's Romelu Lukaku reacts after receiving a red card by a referee during the Series A soccer match between Roma and Fiorentina at the Rome's Olympic stadium, Sunday, Dec. 10, 2023. (AP Photo/Gregorio Borgia)
Romelu Lukaku je dobio direktan crveni karton, Foto: Beta/AP Photo/Gregorio Borgia

Rezervista Milenković dobio crveni posle meča: 2 igrača Rome isključena, Italijano nije hteo da pruži ruku Murinju

Sa dva igrača više Fiorentina nije uspela da napravi preokret protiv Rome i utakmica puna tenzija na “Olimpiku” je završena 1:1.

Bio je to duel dve ekipe koje će se sigurno do kraja sezone boriti za izlazak u Evropu, a “vučica” je zadržala bod više.

Poveo je domaćin u 5. minutu preko Lukakua i zatvorio je Murinjo meč u prvom poluvremenu. Ali iz koloseka ih je izbacio drugi žuti karton koji je dobio Zalevski u 64. minutu. Bila je to samo jedna od diskutabilnih odluka sudije Antonija Rapuana.

Možda i prestrogo dodeljen drugi žuti karton Poljaku naišao je na burnu reakciju Murinja.

Brojčanu prednost gosti iz Firence su iskoristili takoreći odma. U 66. minutu je Martinez Kvarta poravnao.

Nova odluka Rapuana koja je izazvala bes domaćih bila je u 87. minutu kada je Romelu Lukaku dobio direktan crveni karton. Jeste Belgijanac jurio preko celog terena za protivnikom, jeste žestoko uklizao, ali je pitanje da li je to bilo za direktno isključenje.

Podiglo je to dodatno temperaturu i tenzije, kako na terenu, tako i na klupama dva tima. Ipak, rezultat je ostao nepromenjen i u 7 minuta nadoknade. I po poslednjem zvižduku bilo je tenzija. Murinjo je čekao Italijana da se pozdrave, ali ga je trener “viole” “iskulirao”.

Na kraju je i naš Nikola Milenković, koji je presedeo ceo meč na klupi, dobio crveni karton iz nepoznatih razloga.

Radonjić s klupe gledao 0 u Frozinoneu

Fudbaleri Frozinonea remizirali su kod kuće sa ekipom Torina 0:0 u okviru 15. kola italijanske Serije A.

Iako su “bikovi” prikazali konkretniju igru u Frosinoneu, domaćin je uspeo da osvoji bod, ukupno 19. ove sezone što ga ostavlja na 11. poziciji na tabeli. Sa druge strane, Torino ima 20 osvojenih bodova i nalazi se na 10. poziciji.

Reprezentativci Srbije Vanja Milinković Savić i Ivan Ilić odigrali su čitav meč za Torino, dok Nemanje Radonjića nije bilo u protokolu.

Razlog tome verovatno leži i u sukobu srpskog fudbalera sa Ivanom Jurićem koji mu je zamerio nezalaganje na treninzima.

Mota poslao Đenovljane kući bez bodova

Fudbaleri Monce savladali su Đenovu na svom terenu sa 1:0. Heroj Monce bio je Dani Mota, koji je pobedonosni pogodak postigao u 83. minutu.

Do tada je Đenova bila bolji i opasniji tim. Imala je veći posed, dve šanse, jednu kolosalnu preko Retegija, koji je u 64. minutu promašio nešto što se ne maši sa četiri metra od gola. Činilo se da je ona bliža pobedi, ali na kraju nije došla ni do boda.

Monca je u 83. minutu izvela munjevitu kontru, deomonstrirala sjajnu timsku akciju, koja je završena asistencijom Pereire i golom Danija Mote, za 1:0 i trijumf.

Sada se Monca probila na deveto mesto na tabeli sa 21 bodom, dok je Đenova pala na 15. poziciju sa 15 bodova.

Zirkze poveo Bolonju do pobede

Fudbaleri Bolonje pobedili su Salernitanu u gostima sa 2:1, duel u Salernu obeležio je mladi holandski napadač Džošua Zirkze, koji je postigao dva gola i doneo prvi gostujući trijumf Bolonji ove sezone.

Sve je ovde rešeno u uvodnih 20 minuta. Zirkze je u devetom minutu pokupio “otpadak” posle odbrane golmana Kostila i rutinski poslao loptu u mrežu, za 0:1. Prednost je udvostručio 11 minuta kasnije.

Strahovit presing su igrači Bolonje izvršili na poslednju liniju domaćih i naterali na grešku Lovata. On je veoma loše pokušao da vrati loptu svom golmanu, Zirkze je presekao taj pas, izašao sam pred Kostia, obišao ga i onda izvršio rutinsku egzekuciju, za 0:2.

Salernitana se vratila u meč u 76. minutu, kada je Simi sjajno tukao sa 16 metara, na pas Kandreve, i matirao Skorupskog, za 1:2. To je bio i konačan rezultat

Bolonja je sada na visokoj četvrtoj poziciji sa 25 bodova, ali Roma ili Fiorentina bi večeras mogle da je svrgnu, pošto se međusobno sastaju. Salernitana je sa samo osam bodova zakucana za poslednje 20. mesto.