Rezervni golman morao da igra napadača: A onda je pao neverovatan gol! (VIDEO)

Utakmica između Arbroata i Rait Roversa u 18. kolu škotske druge lige donela nam je neverovatan pogodak. Verovali ili ne, postigao ga je rezervni golman domaćeg tima Ali Adams.

Adams je utakmicu počeo na klupi, ali je u 56. minuti bio primoran uđe u igru. I to kao napadač! Naime, njegov klub je imao na klupi samo četiri igrača, a ranije je već napravio tri promene.

S obzirom na to da se štoper Aron Stil povredio, neko je morao da ga zameni na terenu. Adams je bio jedina opcija, pa je tako ušao i na kraju završio na poziciji napadača, jer je rupu u odbrani “zakrpio” jedan od igrača koji su ranije bili na terenu.

Arbroat je u 61. minutu susreta zaostajao 2:0, a onda je u 78. pao gol koji ih je vratio u život. Postigao ga je upravo Adams. I to kako! Ovaj 32-godišnjak, koji do sada nije odigrao nijednu utakmicu ove sezone, opalio je volej sa 30 metara i čudesno pogodio. Do kraja susreta je njegova ekipa izjednačila i izvukla veliki bod.