Roma's Romelu Lukaku hits a header during the quarterfinal Italian Cup soccer match between Lazio and Roma at Rome's Olympic Stadium, Wednesday, Jan. 10, 2024. (AP Photo/Gregorio Borgia)
Prštalo na Olimpiku (Foto: Beta/AP Photo/Gregorio Borgia)

Rim je ceo plavo-beo: Murinjo izgubio treći put gradski derbi, Lacio s penala do polufinala Kupa!

Lacio je drugi polufinalista Kupa Italije pošto je na Olimpiku u velikom gradskom derbiju pobedio Romu sa 1:0. Pogodak odluke postigao je Matija Zakanji iz jednaesterca u 51. minutu, posle prekršaja nad Argentincem Kasteljanosom.

Nebeskoplavi su bili bolji u većem delu meča, ali je mladi grčki golman Mandas (upao u poslednjem trenutku u startnih 11 zbog bolesti prvog golmana Provedela) morao da spasava mrežu u završnici posle opasnih pokušaja Belotija i Lukakua.

Bile su to zapravo i jedine dve konkretne šanse za generalno loši tim Žozea Murinja koji je na ovom meču stigao do trećeg poraza na poslednje četiri utakmice protiv gradskog rivala. Svaki put je bilo 1:0…

Lacio je pre toga propustio dve prilike da reši pitanje pobednika jer su dobre šanse sredinom drugog dela propustili Kasteljanos i Vesino. Pre njih je i Genduzi opasno šutirao, ali neprecizno.

Sam finiš meča obeležilo je koškanje igrača dva tima, a napadač Lacija Pedro, inače bivši igrač Rome, je dobio crveni karton, iako ga je pokvareni Argentinac Paredes uhvatio za vrat, a da to sudija Orsato nije video.

Posle nekoliko minuta crveni je dobio i Sardar Azmun zbog udaranja protivnika, a po završetku meča isključen je i kapiten Rome Manćini koji je teško podneo poraz.

Tim Maurisija Sarija se ovom pobedom pridružio Fiorentini u polufinalu Kupa, a tamo će se sastati sa boljim iz duela Juventus – Frozinone koji se igra sutra.

Potencijalni rival Fiorentine biće bolji iz duela Milan – Atalanta koji se od 21 sat igra na San Siru.

Polufinalni mečevi Kupa Italije na programu su aprilu ove godine.