Veljković Miloš

Rival TSC-a u Ligi Evrope pobedio posle mesec dana u Bundesligi: Veljkovićev gol nedovoljan da Verder izbegne poraz

Fudbaleri Frajburga, protivnika TSC-a u Ligi Evrope, upisali su pobedu posle tri gola bez trijumfa u Bundesligi. Oni su kao domaćini rutinski savladali Augzburg 2:0.

Više do mesec dana nisu osvojili tri boda u domaćem prvenstvu domaćini, još od susreta protiv Verdera 26. avgusta. Vezali su bili 2 poraza i jedan remi, ali lošoj seriji je došao kraj.

Naslutilo se da bi tako moglo biti kada su već u 5. minutu sa penala preko Grifoa stigli u vođstvo.

Strelac prvog gola je asistirao kod drugog u uvodnim minutima drugog poluvremena. Njega je postigao Linhart.

Prva pobeda Darmštata u sezoni

Fudbalska ekipa Darmštata ubedljivo je slavila protiv neinspirisanog Verdera rezultatom 4:2, i u šestom kolu Bundeslige zabeležila prva tri boda.

Ovo je prva pobeda u sezoni za Darmštat koji sada ima četiri boda na petnaestoj poziciji, a Verder je upisao četvrti poraz i ostao je na šest osvojenih bodova, na dvanaestom mestu.

Brza dva gola i najavljeno “raspucavanje”

Već u petom minutu meča Bader je doneo vođstvo domaćima, a dvadeset minuta kasnije Skarke je povisio na 2:0.

Tim rezultatom završeno je prvo poluvreme, a vrlo brzo je Darmštat postigao još dva gola – najpre Melem u 50, pa Kempe u 62. minutu iz jedanaesterca za nedostižnih 4:0. Delovao je Verder nokautirano na stadionu Darmštata, ali postojao je tračak nade da mogu bar do počasnog gola.

Veljković dao gol i postavio konačan rezultat

Ubrzo je Verder došao do prvog gola, Deman je u 70. minutu smanjio na 4:1, da bi reprezentativac Srbije Miloš Veljković devet minuta kasnije postavio konačnih 4:2. Bila je to akcija gostiju posle kornera sa leve strane, lopta je na kraju ubačena na ivicu peterca odakle Veljković pogađa mrežu, ali to je bilo sve od Verdera u ovom meču.

Nismo bili tamo od prvog minuta, to je neobjašnjivo. Znali smo da će doći do pada, ali on ne bi smeo da bude u smislu predanosti i motivacije – zaključio je Veljković