Milimetarski ofsajd koji je prethodio spektakularnim makazicama Kavanija, Printscreen: Arena Sport

River naterao Bombonjeru da umukne: Milimetarski ofsajd upropastio spektakularni Kavanijev gol makazicama u “Superklasiku”

River Plejt je u prvom prvom “Superklasiku” u sezoni pobedio Boku juniors 2:0 na prepunoj “Bombonjeri”

Izdržali su gostujući fudbaleri pakleno “grotlo” atmosfere koju su napravili domaći navijači, a uz to su i iskoristili promešane karte trenera domaćih Almirona.

S mislima na revanš meču polufinala Kopa Libertadores, Almiron je odlučio da ne izvede baš najjači sastav i to mu se obilo o glavu. Gosti sa “Monumentala” su preuzeli sredinu terena i uspostavili kontrolu igre.

Do vođstva su stigli u 40. minutu kada je posle loše reakcije odbrane Boke i šuta Pereza sa distance, Salomon Rondon skrenuo loptu u mrežu.

Ulaskom legendarnog Edinsona Kavanija domaći tim je došao u priliku da i on zapreti i da dolazi u šanse za izjednačenje. Urugvajac je u 72. minutu i zatresao mrežu na spektakularan način “makazicama”.

Ali na njegovu i žalost tima i navijača, pogodak je poništen jer je VAR snimkom utvrđeno da je bio u, bukvalno, milimetarskom ofsajdu.

Konačan rezultat je postavljen u 6. minutu sudijske nadoknade golom Dijaza.