Rodri davi Gibs-Vajta na meču Mančester Siti - Notingem Forest
Printscreen: Arena Sport

Rodri davio protivnika, spektakularnih 46 dodavanja za gol Fodena: Evrogol Bruna za prekid crnog niza Junajteda

Nastavlja Mančester siti da gazi svoje rivale u Premijer ligi, čak i kada ima igrača manje na terenu. Pred aktuelnim prvakom je sada pao i Notingem Forest 2:0.

Ni to što su “šumari” imali celo drugo poluvreme čoveka više posle isključenja Rodrija, nije im pomoglo čak ni da postignu gol.

Podmazana je mašinerija Pepa Gvardiole uprkos skraćenoj rotaciji zbog povređenih igrača. Uostalom koliko su uigrani i strpljivi da dođu u situaciju za gol videli smo kod prvog pogotka na meču.

46 dodavanja pre gola

Sitijevci su razmenili čak 46 pasova pre nego što je Fil Foden u 7. minutu doneo vođstvo na asistenciju Kajla Vokera.

To je druga najduža sekvenca dodavanja u Premijer ligi pre gola od kada je počela da se vodi ova statistika 2006. Rekord drže igrači Totenhema koji su razmenili 48 pasova pre gola Čadlija protiv KPR-a 2014. godine.

Tačno sedam minuta kasnije postigli su i drugi gol i tako sebi obezbedili lakše disanje u nastavku. Strelac je ovog puta bio ko drugi do Erling Haland.

Zanimljiv kuriozitet je da je norveški napadač računajući i prošlu sezonu postigao više golova nego Čelsi u celom ovom periodu. Odnos je 44:43.

Najniži na terenu “čuvao” Halanda

Interesantno je da ga je u tom trenutku čuvao možda i najniži igrač na terenu, koji je jednostavno pobegao od njega. Ostavio je samog Norvežanina da glavom sa nekih 7-8 metara zatrese mrežu.

Da oteža saigračima ostatak meča i da ne bude laka pobeda pobrinuo se Rodri na početku drugog poluvremena. Španac je posle duela sa Gibsom-Vajtom uhvatio protivnika za vrat i sudija mu je pokazao direktan crveni karton.

Bruno prekinuo crni niz Junajteda

I to se dogodilo konačno. Mančester junajted je pobedio. Posle 2 poraza u nizu u Premijer ligi i 3 u svim takmičenjima, “crveni đavoli” su slavili na gostovanju u Barnliju 1:0.

Kapiten Bruno Fernandeš je bio taj koji je postigao jedini gol na meču. Ali na kakav način.

Portugalski majstor fudbala je uhvatio volej i to na sjajnu dubinsku loptu koju je dobio od Džonija Evansa.

Džoni Evans posle 8 godina u dresu Junajteda

A upravo je jedna od lepših priča ove utakmice Džoni Evans. Iskusni 35-godišnji štoper je ovog leta došao ponovo na “Old Traford” i potpisao kratkoročni ugovor, pre svega kako bi pomagao mlađim igračima tokom priprema.

Ipak, dobio je produženje i registrovan je za mečeve, pa ga je Erik Ten Hag večeras stavio u startnih 11. Bilo je to prinudno rešenje s obzirom na veliki broj povređenih i suspendovanih defanzivaca junajteda.

Tako je Evans posle 8 godina od odlaska sa “Old Traforda” ponovo zaigrao u dresu Junajteda. I umalo da mu se posreći na drugom debiju za klub u kome je ponikao.

U 25. minutu je posle kornera zatresao mrežu, ali na njegovu žalost pogodak je poništen jer je posle gledanja VAR-a sudija uvideo ofsajd poziciju Hojlunda koji je ometao golmana Barnlija.

U nedelju se igra još 5 mečeva Premijer lige, a kvote za njih možete pogledati OVDE.