Rodrigo Real Madrid španska La liga
Rodrigo Real Madrid; Foto: Beta/AP/Breton

Rodrigo i Belingem krunisali “kralja” u Kadizu: Real slavio tamo gde su mnogi pali (VIDEO)

Real Madrid je ponovo na vrhu španske Primere. “Kraljevski klub” je lakše nego što se očekivalo preskočio neugodno gostovanje Kadizu i slavio trijumf rezultatom 3:0 (1:0). “Mirandilju” je ove sezone do sada osvojila samo Đirona, a upravo je nju Real preskočio na čelu tabele.

Najzaslužniji za to su Brazilac Rodrigo i engleski reprezentativac Džud Belingem, koji su uspeli da slome žilavog domaćina. Posebno Rodrigo, koji je bio dvostruki strelac. Prvi pogodak postigao je u 14. minutu, kada je prošao nekoliko protivničkih igrača i efektno pogodio u sam ćošak za 1:0.

I drugi njegov gol, u 64. minutu, bio je veoma lep. Ovog puta milimetarski precizno je pogodio donji ugao za 2:0 u Kadizu. Tu je meč bio završen, a tačku je stavio Belingem golom u 74. minutu. Asistent je bio, pogađajte – Rodrigo.

Real Madrid će prenoćiti na prvom mestu sa 35 osvojenih bodova, jednim više od Đirone, ali i utakmicom više. Kadiz je ostao na 16. poziciji sa 10 bodova u dosadašnjem toku sezone.