Svilar Murinja
U formi: Mile Svilar (Foto: MN press)

Roma ubedljiva – da li je srpski golman izbacio legendarnog Portugalca iz tima?

Fudbaleri Rome ubedljivo su savladali kao gosti Frozinone sa 3:0 u okviru 25. kolu Serije A. Nema novajlija u eliti recept protiv rimskih klubova pa je na 11. meču doživeo čak deseti poraz.

Vučica je bila maksimalno skoncentrisana ispred gola rivala, dok je sa druge strane srpski čuvar mreže Mile Svilar opet briljirao i sprečavao domaćine da postignu pogodak.

Srpski golman je zaradio poverenje novog trenera Danijelea De Rosija i po drugi put u nizu stajao je među stativama. Odlične intervencije će ga možda zadržati i na poziciji startera ispred iskusnog Rui Patrisija.

Najlepši momenat utakmice dogodio se u 38. minutu kada je Din Hojsen postigao prelep pogodak. U strelce su se još upisivali Sardar Azmun u 71, kao i Leandro Paredes sa bele tačke u 81. minutu.

Trener De Rosi je uspeo da odmori Paula Dibalu i Romelua Lukakua, za revanš sa Fejenordom u Ligi Evrope koji se igra u četvrtak uveče na Olimpku.

Samardžiću opet samo bod

Udineze je na svom „Frijuliju“ odigrao nerešeno (1:1) sa Kaljarijem i došao do 23. boda u prvenstvu.

Čitavu utakmicu u crno-belom dresu odigrao je Lazar Samardžić, reprezentativac Srbije. Zemura je u 14. minutu doneo prednost domaćinu, da bi konačan rezultat postavio Gaetano u 44.

Crno-beli iz Udina nalaze se na tri boda od zone ispadanja i pozicije na kojoj je trenutno Verona. Sa druge strane, tim sa Sardinije je sa 19 poena pretposlednji.

AC Milan's Christian Pulisic, left, and Uninese's Lazar Samardzic charge the ball during the Serie A soccer match between Udinese and Milan in Udine, Italy, Saturday, Jan. 20, 2024. (Andrea Bressanutti/LaPresse via AP)
Lazar Samardžić (Foto: Beta/Andrea Bressanutti/LaPresse via AP)

Bez pobednika u Derbiju Arno

U susretu odigranom na stadionu “Karlo Kastelani”, Empoli i Fiorentina su remizirali (1:1), a golove su postigli Lukas Beltran za vođstvo gostiju u 30. minutu i Embaje Nijang u 56. iz penala za izjednačenje.

Ovaj meč predstavlja borbu prestiž za dve ekipe budući da nosi epitet Derbija Arno. To je reka koja prolazi kroz oba grada i i jedni i drugi su želeli da osvoje tri boda na ovom susretu.