Romantičari “iz keca u dvojku” sa penala u 90, pančevački voz pregazio Subotičane (VIDEO)

OFK Beogradu je svaka utakmica gostovanje jer nema svoj stadion u Superligi, ali kada zvanično igra na strani, tim sa Karaburme beleži sjajne rezultate. “Romantičari” su u Lazarevcu posle preokreta u drugom poluvremenu savladali i Napredak sa 3:1 (0:1) i probili se na vrh superligaške tabele.

Kruševljani su poveli prvi preko Krstića u 41. minutu koji je kaznio kiks štopera gostiju Đermanovića, ali su plavo-beli u nastavku igrali bolje i preokrenuli golovima Vlijtera u 61, Paločevića iz penala u 90. i Stanojlovića u šestom minutu nadoknade.

Jedanaesterac je za Beograđane dosuđen na asistenciju iz VAR sobe zbog igranja rukom fudbalera Napretka Krstića u petercu, a nemaju Kruševljani razloga da se bune, bila je najstroža kazna.

OFK Beograd je tako stigao do treće pobede na strani u četiri utakmice (ima i jedan remi) u novoj sezoni i trećeg mesta, odmah iza Zvezde i Čukaričkog. Beograđanima za vratom diše Železničar iz Pančeva, koji je na svom terenu pobedio Spartak sa 2:0.

Prvi gol za Pančevce dao je Matija Mitrović u 19. minutu posle asistencije Lazara Romanića, a pobedu je potvrdio Nigerijac Fransis Ezeh posle dodavanja Stefana Pirgića. U sedmom minutu nadoknade golman Spartaka Aleksandar Vulić odbranio je penal Romaniću.

Napredak u narednom kolu posle reprezentativne pauze gostuje Crvenoj zvezdi, dok će OFK Beograd u Zaječaru dočekati Partizan. Železničar gostuje Vojvodini u Bačkoj Topoli, dok će Spartak u Senti ugostiti ekipu IMT-a.