fudbaler Partizama na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv OFK Beograda na stadionu Kraljevica, Zajecar 15.09.2024. godine Foto: MN PRESS Fudbal, Partizan, Superliga Prvenstvo Srbije,OFK Beograd
(Foto: MN press)

Romantika blista, Partizan u kanalu: Zvezdina deca srušila crno-bele u Zaječaru (VIDEO)

Partizan nije “preživeo” gostovanje u Zaječaru protiv OFK Beograda gde je poražen posle preokreta sa 3:2 (1:2), za velike glavobolje Aleksandaa Stanojevića uoči večitog derbija u sledećem kolu. Njegov tim je ostao bez bodova u 96. minutu meča u kojem je u većem delu bio u podređenom položaju.

– Šokantno – bila je reč kojom je Aleksandar Stanojević opisao prvi poraz svoga tima u sezoni. Ništa drugo i nije mogao da kaže, njegov Partizan ima mnogo problema i pitanje je koliko će i on još moći da izdrži pritisak loših rezultata.

Mlada i poletna ekipa OFK Beograda, sastavljena mahom od Zvezdine dece, odigrala je dobru utakmicu, a da nisu primili naivne golove u prvom poluvremenu i da su imali malo više mirnoće u opasnim situacijama u drugom delu, mogli su i lakše do pobede.

Partizan je prvu grešku Romantičara kaznio u 15. minutu, kada je Filipović sjajno glavom prosledio u mrežu centaršut Zubijarua, ali je OFK Beograd uzvratio samo tri minuta kasnije majstorskim pogotkom Ovusua. Ništa golman Jovanović nije mogao posle lepog udarca bivšeg napadača Čuke i Radnika sa levog krila, pa su crno-beli prvi put ove sezone primili gol.

OFK Beograd je igrao na ovom meču visoko i sa dosta rizika, a jedan trenutak nepažnje umalo ga je koštao bodova na ovom meču. Igrao se 40. minut kada je Bibars Natho poslao loptu sa centra u prostor za brzonogog Ibrahima Zubairua, koji je lako doneo crno-belima novo vođstvo od 2:1.

Mogao je tim sa Karaburme samo tri minuta kasnije ponovo da izjednači posle centaršuta Ovusua, ali je Jovanović sprečio takav scenario sjajnom intervencijom.

Drugo poluvreme donelo je mnogo više uzbuđenja, a Partizan se više branio i pokušavao iz kontre da zapreti Romantičarima. Ofanzivni plavo-beli imali su dobru šansu preko novajlije iz Nemačke Stojiljkovića koji se spetljao u sjajnoj poziciji, dok je Đorđe Jovanović u kontri neprecizno šutirao na gol plavo-belih.

Raspad Partizana u finišu

Romantičari, ipak, nisu odustajali, a za upornost su nagrađeni prvo u 85. minutu. Prethodno je posle kornera i pokušaja glavom rukom u svom petercu igrao levi bek Partizana Jurčević, a glavni sudija opravdano pokazao na belu tačku. Siguran egezkutor bio je Paločević za 2:2. I to nije bio kraj.

Partizan je umalo stigao do pobede u 87. minutu kada je Arijaga šutirao, a golman plavo-belih Balša Popović kao mačka skrenuo loptu u korner. Onda je u 95. minutu Aleksandar Partizana Jovanović dva puta odbranio udarce rezerviste Momčilovića, ali minut kasnije nije mogao ništa.

Veliku pobedu Romantičarima u prvom meču protiv Partizana posle povratka u elitu doneo je novajlija iz Darmštata Filip Stojiljković u 96. minutu.

OFK Beograd je posle ove pobede treći na tabeli sa 16 bodova, dok je Partizan, uoči duela sa Crvenom zvezdom u sledećem kolu, tek šesti sa 11 uz dve utakmice manje.