fudbaler Zeleznicara Pancevo na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv OFK Beograda na stadionu SC Mladost, Pancevo 22.09.2024. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, OFK Beograd, Superliga Prvenstvo Srbije, Zeleznicar Pancevo
Radost Romantičara (Foto: MN press)

Romantika je opet u vrhu Superlige! Debitovao sin Nemanje Vidića, Nišlije slavile bez golmana (VIDEO)

OFK Beograd definitivno deluje jako ozbiljno ove sezone što je potvrdio pobedom u Pančevu nad solidnim Železničarom od 1:0. Pogodak odluke postigao je Surinamac Gleofilo Vlajter u 33. minutu i to mu je drugi gol na šest nastupa u plavo-belom dresu ove sezone.

Iako sa Karaburme ponavljaju da im je glavni cilj opstanak u prvoj sezoni u elitnom rangu posle osam godina, činjenica je da imaju mnogo dobar tim koji je posle treće pobede u nizu stao uz rame Crvenoj zvezdi i Mladosti iz Lučana na vrhu elitnog ranga.

Ukoliko uspeju da održe formu i kontinuitet, Romantičari bi mogli da se vrate i u Evropu sledećeg leta što bi bio veliki uspeh kluba koji je pre samo dve godine bio na ivici gašenja, bez struje i vode.

Tim Sima Krunića sastavljen od fudbalera koji su višak u Crvenoj zvezdi, predvođen iskusnim dirigentom Paločevićem na sredini i sa sjajnim Adom i Ananom uspeo je da neutrališe sve napade Pančevaca i učini ih bezopasnim tokom 90 minuta borbe.

Za Železničar je na ovom meču debitovao i Luka Vidić, 17-godišnji sin legende Crvene zvezde i Mančester junajteda Nemanje. On je dobio šansu umesto povređenog saigrača, ali nije imao zapaženi učinak iako je po ocenama bio jedanod boljih u timu Pančevaca.

Zanimljivo je bilo ove večeri i na “Čairu” gde je Radnički dobio triler protiv Sprtaka iz Subotice – 3:2 (2:0). Domaćin je brzo poveo golovima Stjuarta u 7. i 11. minutu, gosti se vratili u meč pogocima Babića u 57. i iskusnog Ubiparipa u 82, ali su Nišlije stigle do bodova u 86. minutu golom Ivelje.

Inače, golman Radničkog Manojlović se povredio u 67. minutu, a kako je trener Nikola Drinčić izvršio sve izmene, na gol je morao da stane igrač iz polja Radivoj Bosić. Nišlije su uspele i sa desetoricom da pobede i izbiju na peto mesto na tabeli sa 15 bodova.

Vojvodina je kao gost lako pobedila IMT sa 3:0, a sve golove je postigla u drugom poluvremenu. Strelci za Lale bili su Zajdi u 52. i 69. i Marko Poletanović iz penala u 65. minutu. Sa dve vezane pobede Novosađani su se brzo popeli na osmo mesto na tabeli.