Marko Gobeljić; Foto: MN Press

“Romantika” ne prolazi kod Feđe Dudića: Radnički srušio OFK u najvećoj goleadi u sezoni

Fenomenalnu sezonu igraju fudbaleri OFK Beograda, ali su u šestom kolu Superlige Srbije, ipak, naišli na boljeg. Ekipa Radničkog 1923 iz Kragujevca ubedljivo je savladala “romantičare” rezultatom 5:3 (3:2) u meču odigranom na stadionu “Kraljevica” u Zaječaru.

Tamo smo videli najefikasniji duel ove sezone, čak osam golova, a OFK Beogradu nisu bila dovoljna ni tri postignuta, jer su primili čak pet. Sve je počelo već u sedmom minutu, kada je Cvetković pogodio za formalnog domaćina.

Ali, preokret smo videli već u narednih 20-ak minuta pošto su redom za Radnički pogađali Šerbečić, Ortiz i Ben Hasin u 10. 28. i 31. minutu. Paločević je u smiraj prvog poluvremena doneo rezultat na semaforu 2:3, ali je to bila “lažna nada” za beogradski tim.

Kragujevčani su preko Evandra u 55. ponovo došli do dva gola razlike, a iako je Kahvić šest minuta kasnije vratio na 3:4, Bevis je u 71. minutu postavio konačan rezultat i doneo veliki trijumf timu Feđe Dudića.

OFK Beograd je ostao na 10 bodova i šestoj poziciji, dok je Radnički skočio na osmo mesto, sada sa sedam osvojenih bodova.

Napredak slavio u nadoknadi

Istovremeno, u Bačkoj Topoli Vojvodina je nastavila lošu seriju i poražena je od Napretka 2:1. Gostujući tim je poveo golom Mihajla Petkovića u 59. minutu, a tri minuta kasnije Voša je izjednačila golom Kejleba Zadija Serija.

Činilo se da će meč biti završen bez pobednika, ali je junak Kruševljana u 96. minutu postao Marko Šarić. Dao je odlučujući gol, a onda zbog provakacija posle istog dobio crveni karton.

Napredak je ostvario drugu pobedu u ligi i sa osam bodova zauzima osmo mesto na tabeli. Vojvodina je u poslednje četiri prvenstvene utakmice bez pobede, pretrpela je tri poraza i 14. je na tabeli sa četiri boda.