Kristijano Ronaldo
Ronaldo (Foto: Beta/AP Photo/Luis Vieira)

Ronaldo dobio još jedan trofej: Ovaj pehar nema nijedan fudbaler na svetu (VIDEO)

Kristijano Ronaldo je u pobedi Portugalije nad Slovačkom od 3:2 porušio niz rekorda i popravio neke koje je već držao.

Sa dva nova gola došao je do ukupno 125 za reprezentaciju u takođe rekordna 202 nastupa, te dosegao jubilarnih 100 golova u ovoj deceniji, usput ostvarivši rekordnu 780. pobedu u karijeri.

Ovo mu je bila prva utakmica na domaćem terenu otkako je došao do okruglih 200 nastupa za reprezentaciju. Jubilej je proslavio u junu na Islandu, a zatim je igrao i na gostovanju u Slovačkoj u septembru, dok je za utakmicu protiv slabašnog Luksemburga tri dana kasnije dobio odmor.

Zato je pre početka sinoćnje utakmice Fudbalski savez Portugalije iskoristio priliku da 38-godišnjoj legendi uruči još jedan trofej za ionako prebogatu riznicu, posebno priznanje za 200 odigranih susreta za reprezentaciju, poduhvat koji pre njega niko nije izveo.

U proslavu Ronaldovog rekorda uključili su se i navijači, koji su preko pola tribine razvili ogroman transparent sa njegovom slikom, grbom portugalskog saveza i natpisom “CR2002”. Zanimljivo, jer je meč odigran u Portu gde ga okoreli navijači plavo-belih ne vole zbog veze sa Sportingom.

Ronaldo je u 29. minutu iz penala povisio vođstvo domaćina na 2:0, a samo tri minuta nakon što je Slovačka smanjila u 72. vratio je Portugalcima prednost od dva gola (3:1).

Pobedom od 3:2 Portugalija je nastavila savršen niz u sedam kvalifikacionih utakmica i postala prva ekipa koja je matematički i zvanično izborila plasman na EURO 2024.