Ronaldo dominirao u najubedljivijoj pobedi u istoriji Al Nasra (VIDEO)

Portugalac Kristijano Ronaldo postigao je tri gola i dva puta asistirao u prvenstvenoj pobedi Al Nasra nad Abhom od čak 8:0 u okviru 26. kola saudijskog prvenstva.

Nekada najbolji igrač sveta postigao je dva pogotka iz slobodnih udaraca, a jedan je bio sjajan lob.

Odličnom golgeterskom učinku pridodao je i dve asistencije, a sve to samo u prvom poluvremenu. Ronaldo je najpre je u 33. minutu poslužio Sadija Manea, a onda u 44. i Abdulmajeda Al Sulahema.

Ovo je, inače, Ronaldov 65. het-trik u karijeri, a stigao je i do brojke od 63 pogodaka iz slobodnih udaraca. Trener Al Nasra ga je zamenio na poluvremenu pri vođstvu od 5:0.

Legendarni Portugalac je i prvi strelac saudijske lige sa 29 pogodaka, a ima i 11 asistencija.

Ovo je, inače, bila najubedljivija pobeda u istoriji Al Nasra. Klub iz Rijada je prethodnu najveću pobedu zabeležio 2021. takođe u prvenstvu Saudijske Arabije protiv Al Batina od 7:0. Tokom istorije su pobeđivali i dva puta sa po 6:0, a sada su prvi put dali osam golova na jednom meču.

Ronaldovu fantastičnu partiju pogledajte u snimku na početku teksta.