Kod Saudijaca
Kristijano Ronaldo na "Zenici"; Foto: Beta/AP/Armin Durgut

Ronaldo i drugovi osramotili Bosance, a cela “Zenica” slavila u njegovom stilu (VIDEO)

Kristijano Ronaldo je bio zvezda broj jedan na “Bilinom polju” u ponedeljak uveče. Njegov Portugal je deklasirao Bosnu i Hercegovinu rezultatom 5:0, a prva zvezda gostujuće selekcije je postigao dva gola.

Već prilikom prvog, još u trećem minutu iz jedanaesterca, videlo se “koliko je sati”. I kada je reč o odnosu snaga na terenu, kao i zbog koga je publika duple ispunila tribine stadiona u Zenici.

Kristijano Ronaldo je već u trećem minutu postigao pogodak sa 11 metara i potrčao ka korner zastavici. da ga proslavi. Zaleteo se, skočio u vazduh i okrenuo. Da, to je njegova karakteristična proslava gola.

Ali, nije karakteristično, posebno ne za bosanskohercegovačku publiku, da ga dočeka tako srdačno. Sa tribina “Bilinog polja” se zaorilo čuveno “SIIIUUU”. To je nasmejalo mnoge ljubitelje fudbala u regionu, pa čak i širom sveta.

U 20. minutu je Ronaldo postigao još jedan pogodak, a opet se desila ista situacija. I njemu je bilo malo smešno, ali i drago, jer su ga navijači dočekali na taj način, umesto da mu viču “Mesi, Mesi”.

Ipak, nije mu bilo milo kada je jedan od navijača utrčao na teren u dresu Al Nasra. Iako je želeo samo “selfi” sa njim (usred utakmice), ispalo je nespretno, pa ga je navijač čak malo udario, zbog čega su mnogi pomislili da se radi o napadu na Portugalca. Naravno, obezbeđenje je brzo reagovalo i navijač je uklonjen sa terena, bez želenog “selfija”.

Podsetimo, Portugal je Bosni i Hercegovini naneo jedan od najtežih udaraca na njihovom terenu u istoriji reprezentativnog fudbala.

Prethodna dva najubedljivija poraza u takmičarskim mečevima Bosanci su zabeležili na strani, protiv Portugalije (6:2) pre 11 godina i Belgije (4:0) pre sedam godina. Argentina je u prijateljskom meču u Kordobi slavila sa 5:0 daleke 1998. godine.