Kristijano Ronaldo reaguje na gol Laporta sa 70 metara, Printscreen: Twitter/@footballespana_

Ronaldo i Mesi videli gol sa 70 metara: Propao “Last dance”, umesto na terenu, iz lože gledali ponižavanje

Trebalo je to da bude takozvani “Last dance” (Poslednji ples) i poslednji međusobni meč između Kristijana Ronalda i Lionela Mesija, dvojice najboljih igrača u 21. veku, ako ne i u celoj istoriji. To se ipak nije dogodilo, jer su obojica zbog povreda ostali van terena.

Kristijano je bio u loži “na tribinama stadiona u “Kingdom Arene” u Rijadu, a Mesi je sedeo pored klupe Intera iz Majamija.

Ipak, gledaoci, i oni na tribinama, i oni pored malih ekrana nisu ostali uskraćeni za spektakl. Njega su se potrudili da prirede igrači domaćeg Al Nasra, a pre svih iskusni štoper Ajmerik Laport.

Do prošlog leta defanzivac Mančester sitija, a sada saigrač Ronalda u saudijskom klubu, postigao je gol za TV špice, koji će se vrteti i vrteti i vrteti, makad dok se ne postigne neki bolji. A teško da će se to desiti makar u 2024. godini.

Sa skoro 70 metara udaljenosti, igrač kome nije prvenstveni zadatak da daje golove, usudio se da proba nešto što je izgledalo nemoguće. Samo izgledalo. Tako je raspalio po lopti, još je i golman Intera i Majamija mu pomogao tako što je previše istrčao. Međutim, kakvu je putanju imala lopta. Vau!

Letela je i letela i letela, a na kraju je završila u samom rašlju gola.

Ceo stadion je ostao u čudu! Na čelu sa samim Mesijem i Ronaldom. Portugalac je sa osmehom na licu skočio i podigao ruke u svečanoj loži i sam neverujući čemu je prisustvovao.

Al Nasr ponizio Mesijev Inter

Potpuni debakl i poniženje doživeli su igrači Intera iz Majamija, uprkos tome što je Mesi ušao u 83. minutu. Al Nasr je, bez Kristijana Ronalda, na kraju slavio sa ubedljivih 6:0.

Rezultatski se sigurno nije isplatila ova turneja klubu Dejvida Bekama po Saudijskoj Arabiji, što sigurno nije situacija kada se pogleda finansijski.

Ni to što su u timu Intera zvezde na zalasku svojih karijera (Buskets, Alba, Luis Suarez) nije im pomoglo da izbore časniji rezultat protiv doskorašnji evropskih superstarova.

Marcelo Brozović je dirigovao igrom saudijskog tima i asistirao saigračima. Već u 3. minutu je pronašao Otavija koji je zatresao mrežu, a vođstvo je duplirao Taliska prvim golom na meču. Usledio je potom već opisani pogodak Laporta i sve to za samo 13 minuta.

U drugih 45 minuta još 3 gola u mreži MLS tima. Taliska je kompletirao svoj het-trik, dok je jedan bio delo Marana.