Mitrogol; Foto: Twitter/ES

Ronaldo, znaš li ko su ovi momci? SMS i Mitrović dva puta za dva minuta rešili derbi, a možda i titulu! (VIDEO)

Ako Kristijano Ronaldo nije upoznao Sergeja Milinković-Savića i Aleksandra Mitrovića u prethodnim kvalifikacijama za Mundijal u Kataru, onda ove večeri će ih sigurno zapamtiti. Srpski fudbaleri doneli su pobedu Al Hilalu nad Al Nasrom rezultatom 3:0 u derbiju 15. kola najjače lige Saudijske Arabije.

Goste predvođene Kristijanom Ronaldom “načeo” je Milinković-Savić golom u 64. minutu, a “dotukao” sa dva gola Mitrović. Najbolji strelac svih vremena reprezentacije Srbije postigao je golove u 90. i 90+2. minutu za konačnih 3:0.

Bio je to njegov 13. gol u šampionatu, čime se primakao na samo dva od lidera Kristijana Ronalda koji je iz prvih redova posmatrao razbijanje svoje ekipe.

Al Hilal se pobedom učvrstio na prvom mestu sa 41 bodom, čak sedam više od Al Nasra, jedinog protivkandidata u trci za titulu.