Filip Đuričić, Printscreen: Youtube/Bulgarian Football

Rumunski drugoligaš zaustavio Rijeku: Mladenoviću asistencija s pola terena, Đuričiću prečka zaustavila evrogol

Odigrani su prvi mečevi 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope. U četvrtak uveče je Vojvodina poražena od Ajaksa u Amsterdamu, dok Rijeka nije uspela da pobedi u gostima rumunskog drugoligaša, Korvinul. Panatinaikos je slavio nad Botevim 2:1.

Mnogo više se očekivalo od vicešampiona Hrvatske na gostovanju u Rumuniji. Rijeka je u Sibinju (ili Hermanštadu kako u Rumuniji zovu ovo mesto) odigrala tek 0:0 protiv Korvinula Hunedoare, osvajača Kupa Rumunije.

Rumunski tim se inače takmiči u drugoj ligi, ali zahvaljujući prošlosezonskom uspehu izborio je učešće u drugom po jačini evropskom takmičenju. I to su krenuli na spektakularan način pošto su u 1. kolu demolirali mađarski Pakši.

Međutim, klub iz Istre je daleko ozbiljniji i jači protivnik i apsolutni favorit u ovom dvomeču. Međutim, to nije uspeo da opravda na terenu, makar u prvih 90 i kusur minuta. Mreže su mirovale iako su Riječani imali 10 šuteva na gol, ali je samo jedan išao u okvir.

Još jedan drugoligaš ove godine učestvuje u kvalifikacijama za Ligu Evrope i uspešno je prebrodio 1. kolo. To je nekada slavna Visla iz Krakova. Međutim, sada su se namerili na bečki Rapid.

Austrijski tim je pobedio u prvom meču u gostima 2:1 uprkos tome što je imao igrača manje celo drugo poluvreme. Prednost im je doneo Janson, a duplirao Sajdl. Poljaci su uspeli da postignu pogodak nade preko Karba.

Više se očekivalo od “srpskog” Panatinaikosa

Mnogo više se očekivalo od Panatinaikosa u duelu na svom stadionu protiv Boteva iz Plovdiva. Ali “zeleni” iz Atine su ostvarili mršavih 2:1 što i nije neki rezultat za revanš.

Sa Mladenovićem i Đuričićem u startnoj postavi, a Nemanjom Maksimovićem na klupi, krenuli su odlično. Srpski levi bek je asistirao Jeremejefu već u 8. minutu za prvi gol. Na isteku poluvremena je Bakasetas duplirao vođstvo sa penala.

Potom je u 60. minutu poništen gol Đuričića zbog ofsajda. da bi neke neiskorišćene šanse kaznio na drugoj strani Korošec čiji gol daje nadu Bugarima u revanšu. Đuričić je imao priliku da postigne fenomenalan gol u 77. minutu ali je pogodio prečku posle snažnog udarca s distance.