Barselona Šahtjor

Šahtjor šokirao Barselonu, navijači Dortmunda provocirali, a igrači očitali lekciju Njukaslu

Završene su utakmice prvog termina četvrtog kola Lige šampiona, a u fantastičnim utakmicama punim neizvesnosti videli smo dve pobede domaćina.

Pored pobede Borusije Dortmund koja je odigrala napadački i odbrambeno fantastičnu utakmicu protiv engleskog Njukasla, videli smo i veliko iznenađenje na utakmici između ukrajinskog Šahtjora i Barselone.

Ta utakmica je odigrana u Hamburgu na neutralnom terenu, a veliko iznenađenje priredili su igrači tima iz Donjecka koji su preko Danila Sikana poveli u 40. minutu. Očekivala se brza reakcija, katalonskog tima, ali do nje nije došlo. Ni brzo, a ni bilo kako drugačije, Šahtjor se odlično branio i na kraju upisao tri boda – 1:0.

Barselona je posle tri pobede doživela i prvi poraz u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona, sa druge strane ovo je druga pobeda Šahtjora koji se uključio u borbu za evropsko proleće.

Navijači provocirali, a igrači održali lekciju

Bez obzira koliko se činilo da rezultat od 2:0 znači i laka pobeda Borusije nad Njukaslom, sve je bilo samo ne lako. U prvom poluvremenu mrežu je zatresao Nikolas Filkrug u 26. minutu. Posle gola igrači Njukasla su krenuli svim silama u napad, a stojički ih je dočekala odbrana Borusije predvođena Humelsom.

Napadali su i početkom drugog poluvremena gosti iz Engleske, a čiunilo se da je pitanje momenta kada će popustiti odbrana Dortmunda. Međutim posle nekoliko propuštenih šansi usledio je hladan tuš, posle kontranapada drugi gol za Borusiju postigao je Julijan Brant u 79. minutu.

Pre početka drugog poluvremena viđen je i transparent navijača Borusije koji provocira navijače Njukasla i njihovog novog gazdu.

– Nije vas briga za sport, stalo vam je samo do novca – glasi transparent.

U grupi smrti Borusija se nalazi na prvom mestu sa sedam bodova, dok je Njukasl trći sa četiri. Drugi meč ove grupe na prograu je ud 21.00 kada PSŽ gostuje Milanu u Italiji. Kvote za taj meč možete naći na sajtu Soccer.bet