Printscreen:Reddit/dragon8811

Salah i Klop se pokačili nasred utakmice: U Liverpulu puca po svim šavovima (VIDEO)

Još jednom su igrači Liverpula razočarali! Na današnjoj utakmici 35. kola Premijer lige tim Jirgena Klopa remizirao je u Londonu protiv Vest Hema sa 2:2, te verovatno tri kola pred kraj takmičenja izgubio nadu za titulu.

Liverpul je u poslednje četiri utakmice Premijer ligie ostvario samo jednu pobedu, dok je dva puta poražen, a kao poslednji neuspeh ubraja se današnji remi sa Čekićarima.

Kako nevolja nikad ne dolazi sama tako je i danas bilo u slučaju tima sa Enfilda.

Koliko se sve raspada u Liverpulu video je ceo svet i danas u Londonu. Mohamed Salah nije započeo utakmicu, a pred njegov ulazak u igru u 79. minutu viđen je drugi gol Vest Hema. Nezadovoljan što ranije nije ušao na teren Salah je krenuo da se obračuna sa Klopom.

Sukob se brzo završio i to verbalnim duelom dvojca koji je od 2016. godine zajedno u Liverpulu. Ipak, čini se da je palo nekoliko teških reči na obe strane, ali saigrači su uspeli da odvrate Egipćanina od namere da priđe treneru i verovatno se fizički obračuna.

Međutim, ovaj potez najboljeg igrača nedvosmisleno pokazuje raspad Redsa.

Bouven poljuljao brod koji tone

Ako je neko uopšte i verovao da Liverpul može do titule nakon poraza od Evertona pre tri dana, sada je i definitivno razuveren. “Redsi” imaju 75 bodova, dva manje od Arsenala i jedan manje od Mančester sitija. Ali, od “tobdžija” imaju meč više, a od “građana” čak dva.

Vest Hem je na osmoj poziciji na tabeli sa 49 bodova na svom kontu.

U prvom poluvremenu smo ponovo gledali ovaj “novi” Liverpul, koji u poslednje vreme ne liči na sebe.

Jalovo su napadali gosti, doduše imali su nekoliko lepih šansi, Luis Dijaz je u 40. minutu pogodio stativu, ali ve vreme je “mirisalo” da bi domaćin mogao da opasno zapreti poljuljanoj odbrani Liverpula i to se desilo u 43. minutu.

Kudus je u nastavku te akcije centrirao sa leve strane, a Džerod Boven je udarcem glavom sa nekih 7-8 metara poslao loptu u mrežu, za 1:0.

West Ham United's Jarrod Bowen celebrates scoring his side's second goal of the game during the English Premier League soccer match between West Ham United and Brentford at the London Stadium, London, Monday Feb. 26, 2024. (John Walton/PA via AP)

Brza reakcija, alli još jedno razočaranja

Liverpul je u drugom poluvremenu krenuo na sve ili ništa i izjednačio već u 48. minutu preko Robersona. Nastavili su “redsi” da atakuju, “obruč” oko gola Areole sve sve više stezao, pa je domaći tim nateran na novu kapitulaciju u 65. minutu.

Trent je izveo korner sa leve strane posle kog je nastala velika gužva u kaznenom prostoru, lopta je stigla do Gakpa, on je raspalio iz sve snage sa linije peterca, pogodio Ogbonu u stomak, koji je prevario Areolu i postigao autogol, za 1:2.

Surova kazna za sve promašaje stigla je u 77. minutu, sjajni Boven je uputio perfektan centaršut sa desnog boka, a Antonio je “zaplivao” kroz vazduh, iskoristio loše postavljanje Kvansaha i glavom sa osam metara smestio loptu u same rašlje, za 2:2.

Epski raspad Liverpula u finišu sezone začinio je verbalni sukob Salaha i menadžera Jirgena Klopa, u momentu kada je Egipćanin ulazio u igru umesto Dijaza u 79. minutu.