Mateuš Saldanja, Foto: MN Press/Marko Metlaš

Saldanja u 93. za prvu radost Grobara na jugu posle godinu dana: Pobeda Partizana “u gostima” na svom staidonu

Ko drugi nego Mateus Saldanja! Partizan je pobedio Napredak 1:0 na premijeri u novoj sezoni Superlige golom Brazilca u trećem minutu sudijske nadoknade. I to kao gost na svom stadionu, jer su Kruševljani bili nominalni domaćini, pošto se njihov stadion trenutno renovira.

Muka, muka, muka i na kraju olakšanje. Uspeli su crno-beli da osvoje tri boda na startu domaćeg prvenstva na jedvite jade. Što se tiče igre crno-belih, nije bilo mnogo toga dobrog da se vidi, niti pohvalnog da se kaže. Ipak, nekako su uspeli da probiju bedem ispred gola “čarapana”.

– Igrači su pokazali karakter, ali to je daleko od onoga što mi očekujemo. Moramo mnogo bolje. Nedostaje nam ritma, brzine, direktnosti, mora mnogo više da radimo. Plašio sam se da će ovako biti i bio sam u pravu. Nagrađeni smo za želju, ali nije to to – rekao je Stanojević.

Trener Partizana na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv Napretka Krusevac na stadionu Partizana, Beograd 19.07.2024. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Partizan, Superliga Prvenstvo Srbije, Napredak Krusevac

Očekivalo se mnogo više od ove utakmice na osnovu uvodnih 7-8 minuta. Pogodio je Šćekić prečku, a na drugoj strani zapretio Čubra. Ko bi rekao da posle toga maltene neće biti nekih dešavanja na terenu sve do samog finiša.

Uspavanka na terenu koju nije uspeo Stanojević da promrda ni izmenama. Zahid je ušao na teren totalno van ritma, Nikolić se trudio ali džabe, Severina se nije video od kad se pojavio. Ni brojčana prednost od 67. minuta nije se videla na terenu.

Posle isključenja Tošeskog zbog pogibeljnog starta, Kruševljani su se povukli pred svoj gol i odlično zatvorili sve prilaze. Maltene do 80. minuta se ništa nije dešavalo pred njihovim golom.

fudbaler Partizana na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv Napretka Krusevac na stadionu Partizana, Beograd 19.07.2024. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Partizan, Superliga Prvenstvo Srbije, Napredak Krusevac

Zahid je imao odličnu priliku ali je sa 7-8 metara šutirao preko gola. Saldanja je imao odlično ubacivanje u peterac, ali nije bilo nikog tamo da ćušne loptu u gol.

Trenutak inspiracije mladog Stjepanovića i lucidnost Brazilca u trećem minutu nadoknade kad je propustio loptu kroz noge do Natha su se ispostavili kao dobitni. Izraelac, za koga je samo dan ranije Stanojević rekao da nije za startnu postavu, je pokazao da ipak trenutno najkvalitetniji kreativac i dodavač u Partizanu.

Lepo je sačekao da Saldanja dođe na peterac i ubacio mu loptu na tacni, a ovaj ju je ubacio za gol.

Posle godinu dana su slavili Grobari na južnoj tribini i igrači sa njima. Iako ne mogu baš da budu prezadovoljni sa onim što su gledali na terenu.

Postave

Napredak: Savić – Bukorac, Marinković, Bubanj, Vukajlović – Krstić, Čubra – Bastajić (Sarić), Tošeski, Stojiljković (Ignjatović) – Karaklajić

Partizan: Jovanović – Antić, Mujakić, Marković, Đurđević – Arijaga (Natho), Šćekić (Zahid) – Kalulu (Severina), Goh (Nikolić), Trifunović (Stjepanović) – Saldanja

Uživo:

90+3. minut – GOOOL! Konačno je Partizan ubacio loptu u mrežu Napretka. Ko drugi nego Mateus Saldanja. Odlična akcija koju je počeo Stjepanović, Saldanja je propustio loptu kroz noge da ona dođe do Natha, a ovaj lepo sačekao Brazilca da dođe na peterac i ubacio mu loptu za gol.

85. minut – Najbolja prilika za Partizan u drugom poluvremenu. Sjajno je Nikolić izbegao ofsajd, lepo primio loptu i odložio Zahidu koji sa 7-8 metara šutira visoko preko gola.

80. minut – Ne uspevaju crno-beli da materijalizuju brojčanu prednost. Kruševljani su postavili blok ispred svog gola za koji trenutno igrači u crnim dresovima nemaju rešenje.

67. minut – Crveni karton za Tošeskog. Stravično je startovao sa obe noge na Svetozara Markovića. Sudija Simović mu je odmah pokazao direktan crveni karton. Igrač Napretka se izvinio protivniku kome je mogao da polomi nogu.

52. minut – Spasava Aleksandar Jovanović crno-bele. Najbolja prilika za Kruševljane na meču. Sjajno je Bastajić šutirao iskosa, gađao samo rašlje, ali se golman Partizana pružio koliko je dug i izbacio loptu u korner.

46. minut – Shvatio je Stanojević da mu nedostaje kreativnosti u napadu. Zato je umesto zadnjeg veznog Šćekića uveo plejmejkera Zahida. Pojačao je i napad, pa je umesto neprimetnog Goga ubacio Nemanju Nikolića.

I poluvreme

45. minut – Završeno je prvo poluvreme u Humskoj, nažalost bez pogodaka. Napretak je imao solidnu priliku kada je glavom šutirao Marinković ali je Jovanović bio na pravom mestu. Pokušali su crno-beli da iskoriste brzinu Kalulua, ali to nije prolazilo. Dobro su postavljeni igrači nominalnog domaćina na ovom meču, odmah su udvajali brzonogog Kongoanca.

28. minut – Šta je sada propustio mladi Trifunović?! Dobio je fantastičan lob-pas od Arijage iza leđa odbrane, lepo se ubacio i izbegao ofsajd, a onda je katastrofalno primio. Odbila mu se lopta od noge u ruke golmanu Napretka.

25. minut – Nikakvih dešavanja u prethodnih 15 minuta. Po nekoliko centaršuteva sa obe strane, ali bez opasnosti po golmane. Prilična ravnoteža u utakmici, lopta uglavnom negde na sredini terena.

10. minut – Uzbudljiv početak u Humskoj sa prilikama na obe strane. Najbolju je imao Šćekić koji je pogodio prečku.