Lacio - Udineze; Foto: Beta/AP/Andrew Medichini

Samardžić i Udineze pokorili “Olimpiko”: Golman Lacija hteo da uradi isto što i u LŠ, pa izvrnuo nogu

Lacio od pobede nad Bajernom ne može da se sastavi sa životom, a novi poraz, četvrti u nizu, naneo mu je Udineze. U 28. kolu italijanske Serije A, na rimskom “Olimpiku” bilo je 1:2 (0:0) u korist tima srpskog reprezentativca Lazara Samardžića. Meč je trajao 102. minuta, pošto je nadoknada potrajala zbog pomalo bizarne situacije.

Ali, krenimo redom. Prvo poluvreme nije bilo ni izbliza zanimljivo kao drugo, pogotovo uvodnih 10 minuta u kom smo videli čak tri pogotka. Tačnije u razmaku od samo pet minuta. Najpre je u 47. Lorenco Luka pogodio za vođstvo “zebri”, da bi autogolom Lautara Đanetija rezultat bio poravnat već u 49.

Ipak, dva minuta kasnije ponovo se zatresla mreža Lacija, i to nakon što je Ojer Zaraga vratio prednost na stranu Udinezea. Posle uraganskog perioda usledilo je zatišje. U 74. minutu na teren je ušao i Lazar Samardžić, a u preostalom vremenu gledali smo pravu dramu.

Lacio je pokušavao na sve načine da dođe do boda, a Udineze se grčevito branio. Duboko u nadoknadi, na skok posle kornera je krenuo i čuvar mreže “nebesko plavih”, Ivan Provedel. Podsećanja radi, on je ove sezone u Ligi šampiona protiv Atletiko Madrida već postigao jedan gol glavom. Ali, ovog puta je doživeo fijasko. Želeo je isto da učini, ali je samo uspeo da izvrne zglob i da hitno traži izmenu.

Zbog toga se igralo do 102. minuta, ali ni toliko vremena nije bilo dovoljno domaćem timu da izbegne poraz. Ostao je Lacio na 9. mestu sa 40 osvojenih bodova. Udineze ima 13 manje i trenutno zauzima baš 13. poziciju na tabeli Serije A.