Markus Tiram i Federiko Dimarko; Foto: Beta/AP/Antonio Calanni

Samardžić nije dočekao svoju osvetu: Inter “blic-krigom” za sedam minuta slomio Udineze

Inter ne dâ prvo mesto Serije A, a ni Udineze nije mogao da ga zaustavi. Njihov meč 15. kola Serije A rešen je u razmaku od sedam minuta. Na stadionu “Đuzepe Meaca” bilo je 4:0 (3:0), a sva tri gola viđena su u završnici prvog poluvremena.

Lazar Samardžić, fudbaler Intera koji je prethodnog leta bio nadomak transfera u Inter, pa se sve izjalovilo u poslednjem času usled nerazjašnjenih okolnosti, nije dočekao svoju osvetu. Iako je najavio da će pružiti više od maksimuma na ovom meču, nije bio mnogo zapažen za 62 minuta provedenih na terenu.

Inter je pritiskao, a Udineze odolevao. Sve dok u 37. minutu Nehuen Perez nije, bez ikakve potrebe, rukom zakačio sunarodnika Lautara Martineza. Sudija Marko Di Belo je pogledao VAR snimak i dodelio jedanaesterac. Realizovao ga je Hakan Čalganoglu i tada “nero-azuri” ubacuju u petu brzinu.

Pet minuta kasnije Federiko Dimarko postiže izuzetno lep gol, levom nogom u dalji ugao. Asistenciju je upisao Čalhanoglu. Nepuna dva minuta kasnije Henrik Mktarijan je prelepo pronašao Markusa Tirama na drugoj stativi i bio je to treći gol domaćih u razmaku od sedam minuta.

U drugom poluvremenu je Inter prebacio iz pete u drugu brzinu, ali smo ipak do kraja videli još jedan gol. I to kakav! Lautaro Martinez je u 84. minutu prelepim udarcem izašao iz “senke” i stavio tačku na još jednu vrlo ubedljivu i važnu pobedu svog tima.

Inter je ponovo preuzeo čelo tabele sa 38 bodova, dva više od prvog pratioca Juventusa. Udineze je ostao na 16. poziciji sa samo 12. bodova.