Tuča igrača Metalca i Mačve
Tuča igrača Metalca i Mačve, Printscreen: Youtube/Prva liga Srbije

Šamari, ćuške i guranje u Gornjem Milanovcu: Preganjanje po terenu sudija prekinuo crvenim kartonima, Metalac ostao u opasnoj zoni

Meč 17. kola Prve lige Srbije u Gornjem Milanovcu između Metalca i Mačve pripao je gostima 2:1, ali sva dešavanja su ostala u senci incidenta koji se dogodio u drugom poluvremenu, ali i loših uslova na terenu za igru.

Zablistao je u iskusni Luka Pejović koji je sa dva pogotka doneo veliku prednost Šapčanima.

Ipak, do odlaska na 15-minutni odmor, domaćin je uspeo da smanji zaostatak preko Svetislava Miloševića.

I umesto velike borbe u drugom delu meča, i nekih kvalitettnih poteza, kakva god trenutno bio “oranica” teren, viđena je, po običaju, tuča.

Otprilike u 58. minutu došlo je do koškanja Filipa Bačkulje i Marka Jovovića. Domaći su smatrali da se dogodio prekršaj u šesnaestercu gostiju. Jovović je smatrao da je Bačkulja pokušao da iscenira situaciju pa je krenuo za njim i udario ga od pozadi.

Uleteli su svi ostali igrači, počelo je međusobno guranje, pao je i poneki šamar i ćuška. Sudija Mladen Jakovljević je pokušavao da smiri situaciju.

Međutim, kako su igrači nastavili međusobno da se preganjaju i prepucavaju na raznim delovima terena, kao i zbog reakcija klupa dva tima. Na kraju je posle nekoliko minuta prekida odlučio da preseče i pokaže po crveni karton obojici inicijatora incidenta.

Kvote za Superligu Srbije pogledajte OVDE.