NAVIJACI fudbalera Novog Pazara na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv Crvene zvezde na Gradskom stadionu Novog Pazara, Novi Pazar 17.04.2014. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Crvena zvezda, Superliga Prvenstvo Srbije, Novi Pazar
Navijači Novog Pazara izazvali prekid meča protiv Vojvodine, Foto: MN Press/Marko Metlaš

Sat vremena prekida u Novom Pazaru, pa pobeda domaćih: Torcida Sandžak u divljanju povredila svog golmana

Haotično popodne u Novom Pazaru, a za to su krivci domaći navijači, tzv. Torcida Sandžak. Oni su izazvali prekid u trajanju od skoro sat vremena. Ipak, kad su se igrači vratili na teren, Novi Pazar je pobedio Vojvodinu 3:1.

Već u 10. minutu je sudija Srđan Jovanović morao da prekine meč i pošalje igrače u svlačionicu. Razlog je što su tokom svog “performansa” sa bakljama i topovskim udarima domaći navijači napravili nebezbednu situaciju.

Jedan topovski udar je pao pored Sisea, a drugi tačno ispred golmana Mirkovića kome je zbog toga morala da se ukazuje lekarska pomoć. Arbitar je u dogovoru s delegatom tada procenio da akteri na terenu nemaju uslove da se osećaju bezbedno i poslao sve u svlačionicu.

Skoro sat vremena prekida

Tada je u razgovoru sa ljudima iz Komisije za bezbednost odlučeno da se isprazni severna tribina na kojoj su navijači Novog Pazara. Posle pregovora s njima, nekih 45 minuta od prekida, krenulo je pražnjenje.

Igrači su se vratili na teren, ali su klupe morale biti zamenjene. Klupa sa rezervnim igračima i stručnim štabom domaćih se preselila bliže južnoj tribini, dok su gosti seli bliže ispražnjenoj severnoj tribini.

Novopazarce očekuje sigurno velika kazna i nekoliko utakmica bez prisustva publike, što je sada već uobičajena pojava u gradu na Jošanici.

Kako je Pazar pobedio

A što se tiče dešavanja na terenu u nastavku utakmice, na poluvreme se otišlo bez golova. To je prouzrokovano verovatno i time što su igrači i dalje bili u šoku i “ohladili” se posle dugog prekida.

Ipak, u nastavku meča Rafael Floro je doneo prednost domaćinu, koju je duplirao Karaklajić u 76. minutu. Malu neizvesnost je uneo Aleksa Vukanović kad je u 82. minutu smanjio na 2:1.

Nada Vojvodine da izbegne poraz je raspršena vrlo brzo jer je Adešina zatresao mrežu i rešio pitanje pobednika.

Kvote za mečeve Superlige koji se igraju u nedelju možete pogledati OVDE.