LUKA ZORIC, fudbaler Radnickog iz Kragujevca, na prvenstvenoj utakmici protiv Partizana, na stadionu JNA. Beograd, 27.02.2023. foto: Nebojsa Parausic Fudbal, Partizan, Radnicki 1923
Luka Zorić (Foto: MN Press)

Savršeni het-trik Luke Zorića za beg Kragujevčana sa dna Superlige

Fudbaleri Radničkog pobedili su u Kragujevcu ekipu Mladosti iz Lučana sa 4:1 (1:0) u meču 13. kola Superlige Srbije, koji će ostati upamćen po savršenom het-triku Luke Zorića.

Tri gola za Radnički postigao je Zorić, u 5, 48. i 80. minutu, i to jedan levom, jedan desnom nogom i glavom što se u fudbalu smatra savršenim het-trikom.

Kod domaćina se jednom u listu strelaca upisao i Milutin Vidosavljević u petom minutu nadoknade vremena. Jedini strelac za goste bio je Ivan Milošević iz penala u drugom minutu nadoknade vremena.

Kragujevčani se posle ove pobede trenutno nalaze na 12. mestu na tabeli sa 12 bodova, dok je Mladost deveta sa 15.

Radnički će u narednom kolu gostovati Spartaku, dok će Mladost u Lučanima dočekati Javor.