Lob Udovičića kojim je doneo pobedu Mladosti protiv Radničkog 1923, Printscreen: Youtube/Arena Sport TV

Savršeni lob ne post… U stvari… Kragujevčka mašina se “zaglibila”, Lalatović bez plej-ofa

Crvena zvezda više nije jedini tim koji je uspeo da nanese poraz Radničkom iz Kragujevca ovog proleća. To je sada učinila i Mladost u Lučanima 2:0. Radnički iz Niša je, pak, u Subotici pobedio Spartak i osvojio važne bodove u borbi za opstanak.

Da li su se to izabranici Feđe Dudića nakon što su za vikend pobedom nad Napretkom obezbedili učešće u plej-ofu?! Ako zaista žele ono što su rekli – izlazak u Evropu, onda ne bi smeli da gube od direktnih konkurenata kao što su Lučanci.

Međutim, to se dogodilo i četa Tomislava Sivića je uspela da prekine niz od 3 poraza baš u duelu sa, uz Zvezdu, ekipom u najboljoj formi ovog proleća.

U 12. minutu meča ne baš dobra reakcija i loša komunikacija defanzivaca i golmana Kragujevčana dovela je do primljenog pogotka. Uporan je bio Veličković, uhvatio neoprezne goste i prosledio loptu u mrežu.

A na otvaranju drugog poluvremena evrogol. Jedan od najlepših ovog proleća na terenima Superlige Srbije. Kontranapad domaćih, Veličković je dodao loptu do Udovičića, a on sjajno video istrčalog golmana i samo “bocnuo” loptu. Savršen lob za 2:0.

Lalatovićev Spartak otpao iz borbe za plej-of

U Subotici je Spartak doživeo poraz od Radničkog iz Niša koji ga je maltene izbacio iz borbe za ulazak u plej-of. Do kraja je ostalo još 2 kola, a Subotičani imaju 5 bodova manje od Novog Pazara i Napretka koji dele to poslednje mesto koje vodi u plej-of.

Treći uzastopni poraz za ekipu Nenada Lalatovića, a četvrti u poslednjih pet kola potvrđuje da su u ozbiljnoj krizi.

Nigerijac Deli je doveo u vođstvo Nišlije u 17. minutu. Na poluvremenu je Lalatović izvršio čak 4 izmene, a onda uveo i petog igrača. To je omogućilo da dođu do izjednačenja autogolom Jamkama.

I kada je delovalo da bi mogla da usledi podela bodova, rezervista Cvetković se ispostavio kao “džoker” gostiju. U 84. minutu je postigao gol za 2:1 i doneo izuzetno važna tri boda u daljoj borbi za opstanak.