Sevilla players stand after the the Champions League Group B soccer match between Sevilla and PSV at the Ramon Sanchez-Pizjuan stadium in Seville, Spain, Wednesday, Nov.29, 2023. (AP Photo/Jose Breton)

Selta ubedljiva protiv Valensije, Viljareal u 95. minutu potopio Sevilju

Na otvaranju drugog kola španske LaLige, Selta je u Vigu ove večeri savladala gostujuću Valensiju rezultatom 3:1.

Pred pred 23.500 navijača, “slepi miševi” su poveli u 14. minutu golom Lopeza, ali je preokret stigao u razmaku od pet minuta. Najpre je Mingeza dao gol za 1:1, na asistenciju Jaga Aspasa, da bi Aspas pet minuta kasnije doneo potpuni preokret.

Isti igrač je u nadoknadi promašio penal, ali je to nadomestio Beltran u 60. za konačnih 3:1 i drugu pobedu Selte u sezoni. Zbog koje je, jelte, na prvom mestu na tabeli sa maksimalnih šest bodova. Valensija je i dalje bez boda.

“Žuta podmornica” rešeta

Fudbaleri Viljareala su savladali Sevilju u gostima sa 2:1. “Žuta podmornica” je povela već u drugom minutu kada je Danjuma bio precizan.

Sevilji je poništen gol u 8. minutu kada je Sančez bio u ofsajdu, ali je u šestom minutu nadoknade Lukebakio poravnao na 1:1.

U nastavku je i Viljarealu u 69. minutu poništen gol zbog ofsajda Komesane, ali se na trenutak odluke čekalo sve do 95. minuta. Tada je Ajoze Perez zatresao mrežu Orjana Nilanda i doneo svom timu prvi trijumf u sezoni. Viljareal sada ima četiri, a Sevilja je ostala na jednom osvojenom bodu.