Šalke

Senzacija! Nekada 7 puta šampioni Nemačke, sad u drugoj ligi povedu 3:0, pa izgube – i to kod kuće (VIDEO)

Senzacija u Cvajti. U jednom od najuzbudljivijih mečeva od početka sezone u evropskom fudbalu, Šalke je doživeo šokantan poraz od Darmštata sa 3:5, iako je vodio sa 3:0.

Na otvaranju šestog kola nemačke 2. Bundeslige, činilo se da će Šalke rutinski savladati Darmštat.

Domaćin je već u prvom poluvremenu postigao tri gola i potpuno dominirao na terenu. Međutim, gosti su pokazali neverovatnu borbenost i preokrenuli rezultat u svoju korist.

Nakon što je Mora majstorski pogodio iz slobodnog udarca, činilo se da je Šalke na putu ka lakoj pobedi. Ipak, Darmštat je uspeo da smanji prednost preko Horbnija iz penala u samoj završnici prvog poluvremena.

U nastavku meča usledio je pravi spektakl. Isak Lidberg je za samo nekoliko minuta postigao čak tri gola i doveo Darmštat u vođstvo. Konačan rezultat postavio je Serhio Lopes u samoj završnici meča, preciznim udarcem u kontranapadu.

Ova pobeda je od izuzetnog značaja za Darmštat, koji je prošle sezone ispao iz Bundeslige. Posle pet kola u novoj sezoni, ekipa je imala samo dva boda i dva postignuta gola. Ova pobeda će im svakako doneti veliko podizanje samopouzdanja.

Gol Darmštata za 4:3 pogledajte OVDE.