Gaus postiže pobednički gol za Sarbruken protiv Bajerna u 96. minutu, Printscreen: Youtube/Optus Sport

Senzacija u Nemačkoj: Trećeligaš izbacio Bajern u skoro najjačem sastavu iz Kupa golom u 96. Ispao i Frajburg

Senzacija, ne sada, pa ne čak ni nedelje, verovatno meseca, dogodilo se u Nemačkoj. Bajern iz Minhena eliminisan je od trećeligaša Sarbrukena u 1/16 finala Kupa Nemačke.

Ekipa koja se nalazi u donjem delu tabele u trećem rangu takmičenja pobedila je apsolutnog vladara nemačkog fudbala. Da stvar bude gora po Bavarce, igrali su u maltene najjačem sastavu. Bili su od početka na terenu Nojer, De Liht, Dejvis, Kim Min-Džae, Miler, Sane… Nedostajali su Kimih, Kejn…

Međutim, to nije bilo dovoljno, jer je domaćin napravio preokret i ostvario jedan od najvećih uspeha u 21. veku. Tomas Miler je doveo Bajern u vođstvo u 16. minutu i tada se možda učinilo da će biti pitanje sa koliko golova u mreži će Sarbruken proći.

Ali, ne lezi vraže. Zonthajmer iznenađuje sve i u prvom minutu nadoknade poluvremena poravnava na 1:1. Nisu više favorizovani gosti znali da pronađu lopti put do mreže, da bi totalni šok doživeli u 96. minutu. Gaus u sudijskoj nadoknadi šalje loptu iza leđa Nojera za senzaciju godine u Nemačkoj.

Iz daljeg takmičenja u Kupu ispao je i Frajburg, protivnik TSC-a u Ligi Evrope. I oni su ispali od tima iz nižeg ranga, samo što je Paderborn učesnik Cvajte. Tandem Bilbija – Muslija bio je noćna mora za izabranike Kristijana Štrajha.

Prvi je postigao 2, a drugi jedan gol za ubedljivo vođstvo 3:0. Egeštajn je samo ublažio poraz.

Borusija iz Dortmunda se namučila protiv Hofenhajma, ali je zahvaljujući pogotku Marka Rojsa pobedila i otišla u četvrtfinale.

Trenutno najbolji nemački tim, Bajer iz Leverkuzena, imao je problema protiv Sandhauzena, takođe trećeligaša. Krajnjih 5:2 ne govore koliko su “aspirindžije” morale da se preznoje da dođu do pobede.

Posle sat vremena fudbala na semaforu je bilo 2:2, pa je Ćabi Alonso morao da uvodi glavne igrače. A i oni su se mučili i tek u 85. minutu je postignut gol za 3:2. U preostalom vremenu se još dva puta tresla mreža Sandhauzena za na kraju ubeljivu pobedu.