Ronaldo i Sergej u duelu (Foto: Printscreen/Twitter)

Sergej asistirao za novi rekord, Ronaldo isteran iz igre, “izvisio” za još jedan trofej (VIDEO)

Fudbaleri Al Hilala plasirali su se u finale Superkupa Saudijske Arabije nakon što su u polufinalu savladali Al Nasr Kristijana Ronalda sa 2:1. Budući šampion slavio je golovima kapitena Al Davsarija u 61. minutu i Brazilca Malkoma u 73, a za prvi gol sjajno je asistirao srpski reprezentativac Sergej Milinković Savić.

Al Hilal je na ovom meču nastupio bez prvog strelca Aleksandra Mitrovića, koji je povređen, a u njegovom odsustvu prednjačili su kapiten i strelac pogotka Al Davsari, kao i Brazilac Malkom, koji je propustio nekoliko prilika pre drugog pogotka na meču.

Tim Žorža Žezusa je kontrolisao igru i dešavanja na terenu u većem delu utakmice, ali se Al Nasr dobro branio u prvom delu. Ronaldov tim je čak dao i gol u nadoknadi prvog dela preko Brazilca Otavija, ali je on poništen zbog ofsajda.

Sergej i Ronaldo su vodili zanimljiv duel na ovom meču. Sredinom prvog poluvremena, Srbin je napravio prekršaj zbog čega je dobio žuti karton, a onda se u raspravu sa sudijom umešao i Kristijano Ronaldo koji je dodatno podgrevao situaciju.

Kristijano se bunio i dobio žuti karton zbog protesta i u nadoknadi prvog dela, a nervozu je ispoljio u drugom poluvremenu sa nekoliko nerezonskih udaraca bez opasnosti po gol Al Hilala. Tako je Al Nasr i treći put ove sezone poražen od Al Hilala, a Ronaldo opet nije dao gol najboljem timu u Saudijskoj Arabiji.

Pride, Portugalac je isključen u 86. minutu, a prilikom izlaska iz igre ironično je aplaudirao navijačima i glavnom sudiji. Počasni pogodak za Al Nasr dao je Sadio Mane u devetom minutu nadoknade.

Inače, Al Hilal je ovom pobedom produžio niz na 33 uzastopne pobede.

Benzema pogodio posle 115 dana

Al Hilal će u finalu u četvrtak igrati protiv Al Itihada koji je u drugom polufinalu savladao Al Vehdu sa 2:1. Karim Benzema je u prvom minutu doneo prednost Itihadu i postigao prvi gol posle čak 115 dana, a prednost Žutih je duplirao Marokanac Hamdala u 42. minutu.

Al Vehda je do počasnog gola stigla u sedmom minutu nadoknade preko Al Eise (asistirao mu je Nigerijac Odion Igalo), a pitanje je u kom bi smeru otišao finiš ove utakmice da je Marokanac Fejsal Farž iskoristio jedanaesterac u 92.