Al Hilal players celebrate the trophy of Riyadh Season Cup 2024 at Kingdom Arena Stadium in Riyadh, Saudi Arabia, on Feb. 8, 2024. Saudi Arabian soccer club Al Hilal will target a 28th straight win in competitive games Tuesday, March 12, 2024, that would set a world record for a top-tier team. Fueled by Serbia forward Aleksandar Mitrović’s goals during Neymar’s long-term injury, Al Hilal aims for the record-setting win in a second-leg game in the Asian Champions League quarterfinals against domestic rival Al Ittihad. (AP Photo)
Fudbaleri Al Hilala, Foto: Beta/AP Photo

Sergej i Mitrović asistirali za polufinale Lige šampiona: Al Hilal postavio svetski rekord

Aleksandar Mitrović i Sergej Milinković Savić su u polufinalu Azijske Lige šampiona. Njihov Al Hilal je i u revanšu pobedio Al Itihad 2:0, nakon što je u prvom susretu slavio 2:0.

Po četvrti put ove sezone je “kraljevski klub” iz Rijada pobedio jednog od najvećih rivala. Slavio je u oba meča i u Saudijskoj Pro ligi, a potom i u oba meča četvrtfinala.

Gol odluke je postigao Al Šahrani u 61. minutu posle sjajnog dodavanja Sergeja Milinkovića Savića. Tačku na pobedu je stavio Malkom u 5. minutu sudijske nadoknade i to posle dodavanja Mitrovića. Dakle, oba srpska reprezentativca su bili asistenti na ovom meču.

“Kraljevsko plavi” su imali pomalo i sreće jer u prvom poluvremenu je domaćin pogodio stativu. Pitanje je šta bi bilo da su tada postigli gol i smanjili ukupni zaostatak na 1:2. Takođe, Itihad je u prvom poluvremenu ostao bez Fabinja, dok je Karim Benzema povređen, pa nije mogao da zaigra.

Al Hilal je ovim trijumfom stigao do rekordnih 28 uzastopnih pobeda u svim takmičenjima. Time su nadmašili Bajernov rekord od 27 pobeda u nizu i postavili svetski rekord.

Protivnik u polufinalu Al Hilalu biće Al Ain iz Ujedinjenih Arapskih Emirata. Al Hilal je tako na dohvat dva najvažnija trofeja, pošto je ubedljivo prvi na tabeli Saudijske Pro lige.