Sergej Milinković-Savić;(Foto: Twitter)

Sergej “spakovao” dva gola u saudijskom “el klasiku”: Lider moćan i bez Mitra i Nejmara (VIDEO)

Al Hilal, lider saudijskog prvenstva, nastavio je da dominira u tamošnjem šampionatu, a u duelu sa Al Itihadom upisao je 25. pobedu u nizu u svim takmičenjima. U saudijskom “el klasiku” bilo je 3:1 za tim Žorža Žezusa, a zapaženu rolu imao je dvostruki asitent Sergej Milinković Savić.

Aleksandar Mitrović nije bio u sastavu Al Hilala zbog kartona, ali se njegov izostanak, kao i povređenog Brazilca Nejmara, nije ni osetio u igri i rezultatu vodećeg tima Saudijske Arabije.

Gosti su prvi poveli preko Ngola Kantea u 12. minutu, ali je njihova radost trajala do 39. kada je Al Šehri poravnao na 1:1. Tim rezultatom se otišlo na pauzu, a posle kritika portugalskog trenera, Al Hlal je igrao znatno bolje.

Za takav pristup nagrađeni su u 59. minutu kada je Sergej maestralno nabacio loptu pravo na glavu Malkomu, a Brazilac sa oko deset metara majstorski doneo prednost svom timu od 2:1.

Raspoloženi Sergej je do kraja meča upisao još jednu asistenciju u 67. minutu, a egzekutor je bio Abdulhamid koji je sjajno “promešao” čuvare i postavio konačnih 3:1.

Mogli su domaći i ubedljivije da slave, ali se istakao golman Al Itihada Al Mujuf.

Ovom pobedom Al Hilal je vratio devet bodova prednosti na vrhu tabele u odnosu na Ronaldov Al Nasr posle 22 odigranih kola.