fudbaler Crvene zvezde na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv Radnickog Kragujevac na stadionu Rajka Mitica, Beograd, 17.03.2024. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Crvena zvezda, Superliga Prvenstvo Srbije, Radnicki Kragujevac, Radnicki 1923
Dvostruki strelac: Šerif Endijaje (Foto: MN press)

Šerif se raspucao, Hvang razigrao: Dominantna Zvezda petardom okončala bajku Kragujevčana (VIDEO)

Crvena zvezda ne prašta kikseve večitom rivalu. Ekipa Vladana Milojevića deklasirala je Radnički iz Kragujevca na Marakani pred oko 15.000 gledalaca sa 5:0 (2:0).

Efikasan derbi kola obeležio je Šerif Endijaje koji je postigao dva gola, kao i Korejac Hvang koji je lucidnošću pokazao zašto je najskuplji fudbaler u istoriji crveno-belih.

Gosti su gotovo celo drugo poluvreme odigrali sa desetoricom jer je u 48. minutu isključen kapiten Simović koji je naivno dobio dva žuta kartona u razmaku od samo dva minuta. Bilo je problema i na tribinama gde su se gostujući navijači sukobili sa domaćinima i žandarmerijom.

Zvezda se ovom pobedom odlepila na četiri boda prednosti u odnosu na Partizan, a prekinula je pobednički niz Kragujevčana koji je do ovog kola iznosio sedam utakmica.

Milojević: Dobro smo se spremili

– Dobro smo pripremili utakmicu. Radnički je nadahnuta, dobra ekipa sa izraženim stilom. Dosta igrača igra “jedan na jedan” na terenu. Čestitao bih im na seriji koju su napravili. Jako su poletni, trener radi izuzetan posao. Želeli smo da odigramo meč za kakav smo se spremali. Završavamo ciklus i idemo na zasluženi odmor. Dugo je prvenstvo, mnogo dobrih ekipa, tako da ćemo biti spremni – kaže Milojević.

Zadovoljni: Milojević i Katai (Foto: MN press)

Domaćine je do prednosti u 10. minutu doveo marko Stamenić, koji je iskoristio lošu procenu golmana Lekovića koji se pogubio u skoku, pa je novozelandski reprezentativac nesmetano na drugoj stativi smestio loptu u mrežu.

Desetak minuta kasnije prednost je duplirao Šerif Endiaje, kada je loptu koju mu je Srđan Mijailović poslao sa desnog boka lucidno petom smestio u gol. Na oduševljenje domaće publike.

Ovim rezultatom je i završneno prvo poluvreme, a da se loše piše Kragujevčanima postalo je jasno već na početku drugog dela, kada je kapiten Slobodan Simović dozvolio da za tri minuta zaradi dva žuta kartona zbog faulova nad Endiajeom, pa su tako gosti ostali sa igračem manje.

To je aktuelni šampion ekspresno iskoristio, pošto je Endijaje drugim golom u 50. minutu povisio na 3:0. Bio je to klasičan mat u tri poteza, na ubačenu loptu Hvanga za Ivanića, koji je proigrao sengalskog napadača u petercu. Laka egzekucija za Šerifa.

Na 4:0 za Zvezdu povisio je Hvang u 68. minutu, posle odličnog driblinga Olajinke koji je centrirao Korejcu, a ovaj samo postavio nogu.

Osam minuta kasnije pukla je i petarda u mreži Kragujevčana. Aleksandar Katai je nastavio niz golova od povratka na teren, kada je izveo majstoriju u svom stilu i savladao Lekovića peti put danas.

Dudić: Teško je igrati na Marakani

Trener gostiju Feđa Dudić mogao je posle meča samo da čestita Beograđanima na sigurnoj pobedi.

– Izuzetno smo loše ušli u meč. Nije to bilo to, a onda smo krenuli korektno i presekao nas je crveni karton. Na Marakani je vrlo teško igrati, čestitam im na pobedi – rekao je Dudić.

FEDJA DUDIC trener fudbalera Radnickog1923 na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv TSC-a na stadionu Cika Daca, Kragujevac 09.12.2023. godine Foto: MI / MN PRESS FUDBAL, MOZZART SUPERLIGA SRBIJE, PRVENSTVO SRBIJE, RADNICKI 1923 KRAGUJEVAC, TSC
Feđa Dudić (Foto: MN Press)

Crvena zvezda u sledećem kolu gostuje Javoru u Ivanjici (30. marta), dok Radnički u Kragujevcu istog dana dočekuje Napredak iz Kruševca.