Zvezda Radnički utakmica Superlige
Zvezda Radnički utakmica Superlige; Foto: MN press

Šerif upucao Kragujevčane: Zvezda primila dva gola na Marakani, ali srušila hit proleća (VIDEO)

Crvena zvezda je slavila na svom terenu u utakmici petog kola plej-ofa Superlige Srbije protiv Radničkog iz Kragujevca sa 3:2 posle velike borbe i spektakularnog prvog poluvremena.

Ova utakmica bila je bitnija za tim Feđe Dudića, koji sa Čukaričkim i Vojvodinom vodi veliku borbu za četvrtu poziciju koja vodi na kraju u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Radnički je u izuzetno zanimljivom meču, izgledao bolje nego na njihovom prethodnom gostovanju kada su poraženi sa 5:0. Izuzetno otvoreno je igrao tim iz Kragujevca, a otpor su pružali šampionu tokom čitave utakmice. Nikako ne bi bilo nezasluženo i da su gosti odneli bod sa Marakane.

Pet golova u poluvremenu

Dosta uzbudljivo bilo je prvo poluvreme imajući u vidu da he Radnički prethodni put u Beogradu znatno lakše položio oružje.

I sada je Crvena zvezda počela snažno utakmicu, pokušajima Stamenića i Ivanića koje je odbranio golman Leković, a onda smo videli i jedan od najlepših golova ovog proleća. Šerif Endijaje koji u drugom delu sezone puca od samopouzdanja dao je gol petom u 19. minutu.

Zatim smo brzo videli izjednačenje, već u 24. minutu, kada je Matija Gluščević probio po desnoj strani i uposlio Vasilija Đurića, a ovaj iz blizine matirao Glaznera za 1:1.

Nije prošlo mnogo vremena, a inspirisani Piter Olajinka je sa desnog krila pogodio pravo u čelo Šerifa Endijajea za drugi gol i novu prednost Crvene zvezde.

Tu nije bio kraj naletima ekipe Vladana Milojevića pošto je Piter Olajinka još jednom izveo lep potez i poslao povratni pas za Hvanga čija je realizacija bila sigurna za 3:1. Korejac je postigao peti gol u sezoni u kojoj ima isto toliko i asistencija.

Odgovorio je Radnički preko Valija Salija u 38. minutu novim pogotkom. Uz dosta sreće lopta je došla do fudbalera Kragujevčana koji je u gužvi matirao Glazera za ispostaviće se kasnije konačnih 3:2.

Ljuta borba za Evropu

U drugom poluvremenu su obe ekipe stale na loptu, pa nije viđeno više golova niti izglednijih prilika. Ova pobeda Zvezde najviše odgovara Čukaričkom i Vojvodini, koji ostaju u borbi za Evropu. Tim Feđe Dudića ima dva boda više od Brđana i Novosađana.

Već u sledećem kolu Radnički će na svom stadionu dočekati Vojvodinu, koja je pregazila Napredak sa 5:0, pa bi upravo ova utakmica mogla da izrodi četvrtog putnika u evropska takmičenja.

Strelci za Novosađane bili su Mihailo Ivanović u 14, Andrija Radulović u 31, Seid Korać u 39, Vukan Savićević u 45. i Dejan Zukić u 57. minutu.

Čukarički ima izuzetno težak raspored do kraja sezone i utakmice sa Partizanom i Zvezdom, pa je malo verovatno da će upravo oni biti ta ekipa.