Fiorentina's Nico Gonzales, third right, celebrates with teammates scoring their side's second goal of the game during the Italian Serie A soccer match between Atalanta and Fiorentina at the Gewiss Stadium, in Bergamo, Italy, Sunday June 2, 2024. (Spada/LaPresse via AP)
Fudbaleri Fiorentine su pobedili Atalantu u zaostalom meču Serije A, Foto: Beta/Spada/LaPresse via AP

Serija A se završila tek danas utakmicom koja nikoga nije nije zanimala: 5 golova za poluvreme, posle toga ništa

I konačno je gotova sezona u Seriji A. Iako je još prošlog vikenda odigrano poslednje kolo, ostalo je da se odigra zaostali meč između Atalante i Fiorentine, nedelju dana kasnije. Duel osvajača Lige Evrope i finaliste Lige konferencija je završen pobedom gostiju 3:2.

Nebitan meč

Ni o čemu nije odlučivao ovaj meč kada je reč o tabeli, sve je bilo ranije poznato. Atalanta je prošlog vikenda pobedom protiv Torina “upropastila” Italijane. Otišla na 4. mesto na tabeli, čime je Serija A ostala bez šest klubova u Ligi šampiona.

S druge strane, “viola” je porazom u finalu Lige konferencija ostala bez učešće u Ligi Evrope i opet će igrati upravo u Ligi konferencija, gde je poražena u 2 uzastopna finala. Zbog toga je Torino ostao bez izlaska u evro-takmičenja.

“Boginja” iz Bergama je eventualno mogla da pobedom preskoči Juventus i zauzme na kraju 3. mesto, ali ništa to ne bi promenilo. Ionako su oba tima obezbedili Ligu šampiona.

Svih 5 golova u prvom poluvremenu

I s obzirom da meč ni o čemu nije odlučivao, a ni nikoga nije zanimao, igrači su praktično došli da odrade posao. Zato su se očekivali golovi. I dobili smo ih samo u prvom poluvremenu, 5 komada.

Beloti je u 6. minutu pogodio za vođstvo ljubičastih, a u 12. je izjednačio Lukman. Drugu prednost gostima je doneo Niko Gonzalez u 19, da bi Skalvini u 32. poravnao na 2:2. Konačan rezultat je postavio Beloti golom u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.